#MuseumWeek-2021

30
З 7 по 13 червня у найбільших соціальних мережах пройшла традиційна міжнародна акція #MuseumWeek (Музейний тиждень). Протягом семи днів установи культури по всьому світу публікували в своїх акаунтах пости, присвячені різним темам. Наш музей долучився до ацій вже вчетверте.
У перший день, 7 червня, за хештегом #OnceUponAtimeMW музеї розповідали історії про старт: про початок епохи, історії експоната або навіть самого музею.
#MuseumWeek21 #OnceUponAtimeMW #ОдногоРазу #beginning
Спочатку було слово. Ідея заснування художнього музею в Полтаві, як і вся його подальша історія, тісно пов’язана з іменем відомого художника-передвижника, полтавця Миколи Олександровича Ярошенка (1846-1898). Ще за життя він висловлював бажання подарувати рідному місту свою художню збірку. Шляхетні наміри митця здійснила його вдова Марія Павлівна Ярошенко (+1915). Створення музею було доручено М.Я. Рудинському. 27 квітня 1919 року музей було відкрито. Докладніше про історію музею можна дізнатися за посиланням https://www.gallery.pl.ua/71127-kvitnya-den-narodzhennya…
8 червня по тегу #BehindTheScenesMW користувачі соцмереж побачили рідкісні експонати із запасників і дізналися, як працюють відділи музеїв, зазвичай закриті для відвідувачів.
#MuseumWeek21 #BehindTheScenesMW #ЗаЛаштунками
Зазвичай за лаштунками залишається робота відділу науково-фондовї та експозиційної роботи. Його працівники про музейний експонат знають усе: кому раніше належав, як потрапив до колекції, за якої температури та вологості має зберігатися. Їх робочі дні проходять у тиші фондів, де вони часом здійснюють важливі відкриття.
У середу, 9 червня, під тегом #ChildrensEyesMW учасники спробували поглянути на мистецтво очима дітей, а в четвер, 10 червня, поділилися історіями великих і маленьких відкриттів і винаходів під тегу # ЕврікаMW (#EurekaMW).
#MuseumWeek21 #ChildrensEyesMW #ОчимаДитини
Музей для дитини – набагато більше, ніж цікава прогулянка. Це вихід з простору звичних вражень, з рамок своєї домівки, з буденності, це – споглядання краси, яке вчить помічати красу навколо себе.
#MuseumWeek21 #EurekaMW #Еврика
Наталія Дмитренко, наукова співробітниця відділу науково-фондової та експозиційної роботи музею, членкіня національної спілки художників України, членкіня національної спілки народного мистецтва України, досліджує експонати з фондової збірки, відтворює старовинні технології та ознайомлює широке коло зацікавлених осіб з основними прийомами прядіння, ткацтва, килимарства, залучає охочих до практичної діяльності зі створення власних виробів на музейних майстер-класах.
11 червня за тегом #CaptionThisMW музеї  намагалися розкрити творчий потенціал своєї аудиторії в онлайн-форматі.
#MuseumWeek21 #CaptionThisMW #НазвиЦе 
У фондах музею зберігається унікальна колекція керамічних творів. Користувачам соцмереж був представлений один із них і запропоновано дати назву цьому інтригуючому експонатові. Відповіді були найрізноманітнішими – від вухастого чайника до міні-біде, хоча були й ті, хто упізнав в експонаті умивальник (глина, полива, розпис. к.ХІХ-п.ХХ ст., опішнянська кераміка).
У суботу, 12 червня, організатори пропонували всім учасникам – і музеям, і їх відвідувачам – поділитися знімками, які відображають концепцію #ArtIsEverywhereMW.
#MuseumWeek21 #ArtIsEverywhereMW #МистецтвоСкрізь  
Мистецтво, естетика композиції, краса і поезія, вони всюди для тих, хто готовий поглянути пильніше. Ми запропонували своїм відвідувачам по-іншому подивитися на музейний простір!

Завершилася акція 13 червня під тегом #WordsForTheFutureMW.

#MuseumWeek21 #WordsForTheFutureMW #ПосланняВМайбутнє
Мистецтво – найбезпосередніше послання нащадкам. Скульптура П’єра-Філіппа Томіра «Клятва Амуру» – символ вічного кохання, який стверджує, що над любов’ю час не владний!
Міжнародна акція Museum Week є першою всесвітньою культурною акцією у соціальних мережах, мета якої – популяризація культурної спадщини онлайн.