Богдан Зубченко. “Синестезії III”

157
Експозиція “Синестезії ІІІ” у Полтавському художньому музеї [галереї мистецтв] імені М. Ярошенка – це перша виставка Богдана Зубченка у його рідному місті і жест поваги до улюбленого з дитинства музею, що вплинув на формування художника

Про автора та експозицію “СИНЕСТЕЗІЇ ІІІ”
Богдан Зубченко [БZ] – відомий український парфумер, ольфактолог, парфумерний критик, художник.
Креатор, власник BZ PARFUMS BOHDAN ZUBCHENKO since 1993 – першого українського нішевого парфумерного бренду.
Є визнаним експертом в галузі парфумерії – він публікує парфумерні огляди, розробляє методики та проводить майстер-класи, лекції, тренінги для широкої публіки і професіоналів парфумерного ритейлу. Колекціонер і дослідник світової та української парфумерії, який у 2010 році почав формування Музею української парфумерії.
Екс-директор київського Guerlain Boutique et Cabine.
Автор численних персональних, а також бутикових та інтер’єрних ароматів, створених як для власного бренду, так і для інших торгових марок.
Незалежний парфумер, що свідомо не входить до будь-яких “об’єднань”, він своєю творчістю, авторитетом та експертною думкою впливає на розвиток української парфумерії.
Куратор мистецьких проектів. Працює у царинах живопису,  дизайну, музики. Автор арт-парфумів, створених для галерей, виставок, оперних постановок та театральних вистав.
Створювати живопис та графіку Богдан Зубченко почав 1988 року. Вперше виставив свої роботи у 1993-ому, і саме тоді була втілена ідея синестезій –поєднань візуальних та ольфакторних образів. Зокрема, живопис був доповнений шарами ефірних олій та запашних тинктур, що увійшли до складу прем’єрного аромату автора”RoseSaffron”[ця живописно-ольфакторна композиція представлена на виставці].
Експозиція “Синестезії ІІІ” у Полтавському художньому музеї [галереї мистецтв] імені М. Ярошенка – це перша виставка митця у його рідному місті і жест поваги до улюбленого з дитинства музею, що вплинув на формування художника.
На виставці представлені живописні, графічні та парфумерні композиції, створені у період 1988-2023 років, де витвори різних видів мистецтв корелюють одинз одним, народжують нові відчуття та інтерпретації.
Важливим акцентом виставки є експонування найперших робіт художника, з яких розпочався його шлях митця. Особливу увагу привертають і нові живописні та парфумерні твори, над якими Богдан Зубченко працював від самого початку повномасштабного російського вторгнення на територію України – “Розталь”, “Musicamundana”, “ChervonaKalyna”.
Автор усе життя досліджує вельми цікаву і важливу для себе тему – синестезії, тобто виникнення і втілення сенсорної реакції одного з органів чуттів, що стимулює інший орган чуттів. Якого кольору і фактури цей звук або аромат? Яких візуальних форм набуває цей парфум?
Свої відповіді дає Богдан Зубченко, який вільно творить у різних царинах мистецтва, вибудовуючи  єдиний мистецький простір, де одне відчуття спонукає створення іншого і дозволяє йому бути втіленим повною мірою.