Усупереч забуттю: відкрито меморіальну дошку Володимиру Колеснікову

137
Фото О. Розума
Фото О. Розума
12 червня 2018 р. по вулиці А. Кукоби, 17/2 відкрито меморільну дошку народному художнику України, видатному полтавцю Володимиру Колеснікову.
Колесніков Володимир Григорович – монументаліст, живописець, графік. Член НСХУ, Народний художник України. Народився 1. 05. 1951 року в м. Луцьк, Волинської обл. в сім’ї військового. У 1955 родина переїхала до Полтави. Саме Полтаву, де минули дитячі та юнацькі роки, митець усе життя називав рідним містом. У  973 р. він вступив до Харківського художнього інституту з якого перевівся у Львівський інститут ужиткового і декоративного мистецтва. Після навчання, в 1978-1982 рр. працював у Мордовії, де виконанав цілий ряд монументальних робіт, після чого повернувся в Полтаву.
Полтавський період творчості митця ознаменований цілим рядом видатних досягнень, а саме: виконанням монументальних рописів:
1. Виконанням монументальних розписів: медичної академії (1982), аеропорту (1984-1985), автовокзалу (1986), кінотеатру в м. Лубни (1987), музичної кімнати в будинку-інтернаті, та ряду інших на теренах Полтавщини.
2. Створенням дитячої художньої галереї ім. Саші Путрі (1994).
3. Відкриттям галереї “Парсуна” (1996).
4. Започаткуванням творчого обєднання “Мистецтво”, яке виступило замовником проекту будівлі Галереї мистецтв — нинішнього приміщення Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
5. У період 2008-2014 рр. він передав до його колекції цілий ряд кращих своїх творів, серед яких «Карнавал», «Лебедине озеро», «Смак граната», «Перед бурею», та інших (всього 15 робіт), гідних виставлятися у найпрестижніших музеях світу, надзвичайно збагативши, таким чином, музейне зібрання живопису.
З 1998 року В.Г. Колесніков перебував на викладацькій роботі. Він був професором Київського Національного університету технологій та дизайну, в якому очолював кафедру рисунку та живопису і графічного дизайну, керував майстернею графічного дизайну. Та переїзд до Києва не розірвав тісних звязків художника з Полтавою. Він завжди прагнув саме у Полтаві презентувати свої здобутки. Полтава стала першим містом, в якому були продемонстровані кращі цикли митця на таких виставках як “Рух у просторі і часі”(2008) та “Подорож у всесвіті почуттів”(2010), згодом розгорнутих і в іших містах України. Виставки Володимира Колеснікова досягали рівня знакових подій сучасного українського мистецтва, а його твори з тих, які репрезентують Україну у світі. Творчий спадок художника важко переоцінити, він вражає маштабами реалізованих задумів та високою мастерністю, що привертає увагу цінителів мистецва всього світу.
28. 06. 2014 р. перестало битися серце відомого митця і великого патріота Полтави Володимира Григоровича Колеснікова. Художні кола міста, його громадськість прийняли рішення увічнити ім’я художника встановленням меморіальної дошки на будинку, в якому він жив у Полтаві.
12 червня 2018 року цю дошку відкрито.
Автором її ескізного прокту є син Володимира Колеснікова — художник Володимир Колесніков молодший.
Автор-виконавець — скульптор, друг художника Тарас Цюпа.
До відкриття меморіальної дошки долучилося чимало полтавців, передусім великих шанувальників таланту Володимира Колеснікова. Особливі слова подяки маємо висловити Сергію та Ліліані Бєлашовим, Олексію Петренку, Тетяні Грицай, Тарасу Гунченку, Людмилі Кожемяці, Андрію Хохлову, Михайлу Шлаферу, Полтавському Ротарі клубу та Ользі Курчаковій, директорці Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, яка увесь цей час опікувалась проектом.
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша