“Діалоги з духами” – перша персональна виставка робіт молодого художника, уродженця Полтави, Сергія Сахарова.
Сергій Сахаров – народився у місті Полтава, 7 квітня 1994 року. Має вищу технічну освіту, ще у дитинстві почав малювати і вирішив пов’язати свій життєвий шлях з мистецтвом. У творчості приділяє увагу прикладному та образотворчому мистецтву, будові тіла, ментальному здоров’ю людини, цікавиться психологією. Ще з дитинства маленький хлопчик тікав від проблем на аркуш паперу, що більшим був зовнішній тиск, тим детальнішими та глибшими були композиції, деякі з яких пов’язані саме із його оточуючим середовищем, а деякі навіть напророчили доленосні події у житті. З 2015 по 2019 роки був учасником полтавського музичного black metal гурту “Nödutgång:Självmord”, який у подальшому, вплинув на світогляд митця та стиль його творів, сповнених чорного гумору, викривленості та сюрреалістичності персонажів та подій.
На даному етапі творчого шляху митець визначає напрямок своєї творчості як «Dark Art», що здебільшого будується на зображеннях, які спонукають до філософського осмислення страхів, психічних травм та страждань. Вуаль задзеркалля та створення ефекту старого забутого фото, натякає на певний рок, гру долі у житті людини.
“Діалоги з духами” – перша персональна виставка робіт молодого художника Сергія Сахарова. В експозиції представлені живописні, графічні та скульптурні твори, створенні в період з 2015 по 2023 роки, що об’єднані темою міркувань митця про життя та смерть, миттєвості та вічність, сенс буття та людські пороки. У своїх роботах автор звертає увагу на те, на що здебільшого суспільство заплющуює очі, змушуючи побачити недоліки та недосконалість людського існування. Художник ніби вступає у діалог з творцями, що підіймали ці теми протягом минулих століть і поколінь, продовжуючи їх справу.
Сучасній людині, чиї умови життя завдяки технологічному та економічному прогресу і розвиткові медицини є набагато кращими від життя минулих поколінь, важко сприймати смерть як буденність. Все, що пов’язане з нею, викликає у нас широкий спектр неприємних емоцій: від огиди до панічного страху. Тема Смерті, пов’язана з одним з невід’ємних аспектів існування людини, є однією з найдавніших і найпоширеніших в образотворчому мистецтві. Її іконографія велика і включає у собі низку окремих тем, що поєднують подібні сюжети. “Memento Mori” червоною ниткою проходить крізь більшість творів Сергія. Людський череп — це давній символ, що закріпився у християнстві, а згодом був запозичений секулярною масовою культурою. Що означає «тримати смерть перед очима»? Відповідь виглядатиме для кожного з нас по-різному.
Насправді, це не складно. Нагадування про те, що наш час тут обмежений і може завершитися у будь-яку мить — це потужний мотиватор для того, щоб використати його найкращим чином.
Куратор виставки – Аліна Бушер
Виставка триватиме до 21 червня