Майстер-клас з виготовлення купальських віночків

264
Багато чудових свят має український народ, всі вони супроводжуються красивими, сповненими таємничою силою та глибоким змістом обрядами.
Але, мабуть, одним з найдивовижніших, найколоритніших та наймістичніших є свято Івана Купала, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят . За народним звичаєм, цього дня молодь зі співами й жартами прямує до води, розкладає вогнища й танцює навколо них. Багато таємниць обіцяє розкрити ніч на Івана Купала.
Одним із атрибутів купальських традицій є віночок, сплетений із різноманітних трав та квітів. Мистецтво плести вінок — ціла наука, яку сьогодні майже забули. А раніше вона передавалася з покоління в покоління. Важливо було знати, як і коли збирати квіти, як вплітати і зберегти, яке зілля з яким поєднувати, як замочувати квіти у рослинних соках, щоб вони довше були свіжими, оскільки свіжий вінок — на добро.
Відроджуємо традиції з плетіння купальських вінків із Наталією Свиридюк, заслуженою майстринею народної творчості України!