Богдан Пристан: “Хочу, щоб побачили, який я є, і все…”

64
15 червня 2017 року в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося відкриття персональної виставки живопису Богдана Пристана  «Мистецтво душі крізь призму років…»
Художник Богдан Петрович Пристан народився 15 липня 1941 року в місті Дрогобич Львівської області. Дитячі роки були надзвичайно складними. Богдан виховувався у дошкільному будинку у селі Буково Старосамбірського району Львівської області. Закінчивши Черницький аграрний технікум, отримав направлення на роботу до радгоспу “Перемога” Пустомитівського району Львівської області.  Під час роботи бригадиром садової бригади посадив великий сад. Працював у Роздольському комбінаті будівельних матеріалів; слюсарем, інженером в конструкторському бюро; пізніше – заступником директора по кадрах і побуту на Пісочанському склозаводі. Закінчив будівельний технікум у Львові. З 1977 року проживає у Полтаві. Тут працював заступником директора по навчально-виховній роботі в ГПТУ №17, а з 1981 року – на Полтавському домобудівному комбінаті. Богдан Петрович нагороджений медаллю “Ветеран праці”. Одружений, має двох дітей и трьох онуків.
І увесь час поруч із ним жило мистецтво. Малювати почав з раннього дитинства – з’єднуючи лінії по клітинках,  перемальовував воїнів з підручників історії стародавніх і середніх віків, пізніше виконував портрети О.С. Пушкіна, М.Ю. Лермонтова, М.О. Некрасова та інших відомих людей. Малював олівцем та аквареллю природу, копії з картин Шишкіна, Саврасова та інших митців.
Б.П. Пристан є членом Полтавського творчого об’єднання «Художник». Він є автором близько 300 картин; багато з них подарував рідним та друзям. Його твори знаходяться у приватних колекціях, є навіть за кордоном – у Канаді, Америці та Великобританії.
У 1991 році відбулася перша персональна виставка живопису Богдана Петровича Пристана. На сьогодні на рахунку художника 35 персональних виставок. Неодноразово відгуки про виставки висвітлювалися на сторінках місцевих газет, про творчість митця знято декілька відеорепортажів. У Богдана Петровича Пристана унікальний талант, адже, не маючи фахової освіти, він знайшов свою стежину на ниві образотворчого мистецтва Полтавщини і впевнено крокує нею вже четверте десятиліття.