Карлюка-2019: від політики намагались відійти

62
Вже стало доброю традицією щорічно, напередодні 1 квітня, до дня народження М.В.Гоголя проводити міжнародну виставку-конкурс карикатур «Карлюка».   За 18 років виставка досягла високого рівня, викликаючи щоразу чималий резонанс у колах громадськості, пов’язаних з гумором і карикатурою. У рамках «Карлюки» були організовані персональні виставки відомих графіків і художників–карикатуристів світового рівня. Крім цього, проводились виставки провідних об’єднань карикатуристів з Великобританії, Сербії, Болгарії, Польщі, Росії, Бразилії, Словаччини, Туреччини, Азербайджану, Єгипту  – носіїв справжнього іскрометного гумору.
5 квітня  2019 року у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка о 14.00 годині  Українська асоціація карикатуристів «Карлюка» за участі голови Асоціації угорських карикатуристів, відомого угорського карикатуриста Іштвана Келемена, презентовали міжнародну виставку угорської карикатури.
Роботи восьми відбирав голова Асоціації угорських карикатуристів Іштван Келементен. Він приїхав до Полтави, щоб презентувати роботи земляків. За його словами, суб’єктивно обирав колег, з якими має приязні стосунки та позитивний досвід співпраці. Роботи вони запропонували самі. Орієнтувалися на теми, інтуїтивно зрозумілі мешканцям інших країн. Від політики старалися відійти.
“У нас в Угорщині, як і в Україні, демократичні стосунки. Про прем’єр-міністра Віктора Орбана пишуть і малюють карикатури. За це немає переслідувань чи цензури. Утім, тема політики чи уряду мене не цікавить. Так само в нас людям не цікава тема України та її стосунків з іншими країнами. В Угорщини десь 35 карикатуристів. Деякі роботи вони малюють для себе, не на широкий загал”, — сказав Келемен.
Також на традиційній міжнародній виставці «Карлюка» відкрито унікальну персональну експозицію видатного українського художника-графіка, ілюстратора, заслуженого художника України, нашого земляка Анатолія Василенка – автора образу Перченятки і провідного  художника-карикатуриста славнозвісного журналу «Перець».Творчість Анатолія Василенка представлена на виставці понад 200 аркушами з коміксами, карикатурами та ілюстраціями. Всі ці роботи надав для виставки полтавський колекціонер та видавець Олексій Петренко. Розповідає, щасливим власником робіт улюбленого з дитинства художника він став три роки тому.
У відкритті «Карлюки» взяв участь Полтавський міський духовий оркестр “Полтава” (художній керівник і диригент, заслужений атрист Ураїни –  Едуард Головашич).

Завершив святковий захід  авторський вечір Ігоря Нікітіна і Сергія Кваші – акторів театру поезії і пісні «Надежды маленький оркестрик» (художній керівник Михайло Косенко).
5 квітня об 11:00 год. Полтавський музей авіації і космонавтики в рамках фестивалю гумору “Карлюка-2019” презентував локацію “Карлюка в космосі”.
Організатори фестивалю сподіваються, що завдяки подібним проектам, підтриманим Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА та Управлінням культури виконавчого комітету Полтавської міської ради,вдасться зробити ще один крок до процвітання нашої рідної Полтави і Полтавщини !