Інна Гуржій: “Таємниці старої шафи”

187
19 серпня у новому виставковому просторі музею – Території сучасного мистецтва – відкрито виставку Інни Гуржій “Таємниці старої шафи”. Яскрава, смілива, креативна у творчому пошуку мисткиня належить до художників, які усвідомлюють та цінують самобутність і цілісність української культури.
Гуржій Інна Анатоліївна – художниця-керамістка, членкіня Національної спілки художників України, старша викладачка кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Народилася у м. Миргород Полтавської області.
Навчалася у Миргородському керамічному технікумі імені М.В.Гоголя за спеціальністю декоративно-прикладне мистецтво та у Полтавському національному технічному університеті  імені Юрія Кондратюка за спеціальністю образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.
Ми завжди полюбляємо заглянути в таємничі куточки нашої душі, перебрати
думки та витягти назовні цікаві ідеї. Як у старій шафі, зберігаємо свої мрії та спогади на своїх місцях. Та, все ж таки, іноді витягуємо їх, згадуємо чи мріємо, та насолоджуємося
візерунками, що малює наша уява.
Художниця своїми роботами намагається відтворити свої враження та переживання, сприйняття власних мрій та думок. Деякі композиції виставки розміщені на дерев’яних дошках-поличках та на вішаках, ніби тільки що витягнуті з шафки.
Стихії природи завжди прекрасні та шокуючі. Ми налякані та вражені спостерігаємо за світом. Негаразди які нас переслідують все життя роблять нас стійкішими та сміливішими. Щоб не трапилося за твоєю спиною – дивися вперед, закликає до роздумів робота «Зберігай спокій».
Світанок.
Світанок.
Керамічна композиція «Світанок» – темний звір ночі нарешті випускає назовні сонце. Воно наповнює світ червоним світлом, сповіщає про народження нового дня.
Невже впіймали?!
Невже впіймали?!
Твір «Невже впіймали?!» розповідає про наші страхи з дитинства, які залишаються з нами на все життя. Та може слід їх опанувати, та впіймати на гачок страшного звіра. Не такий він і страшний, і навіть прекрасний.
Ангели поруч.
Ангели поруч.
Композиція «Ангели поруч» закликає замислитися про тих, хто спостерігає за світом та бережуть його, вони завжди поруч. Світлі думки та гарні вчинки навіяні від них. Вони – ангели, хоча їх так важко побачити, вони точно поруч.
Намагайтеся розповідати про свої мрії та враження, хай не гучно, а тихенько мовою мистецтва. Ось ідея виставки. Саме до цього закликає глядача художниця.