II-й телепленер “Казково про музей”

82
В контексті музейних проєктів “Життя між сиренами” та “Діти в музеї” 9 квітня 2024 року стартував другий телепленер «Казково про музей» – спільний проєкт ПХМГМ імені Миколи Ярошенка та дитячого Інформаційного центру «Разом» Полтавського академічного театру ляльок під керівництвом Наталії Святцевої.
У центрі уваги учасників цьогорічного телепленеру – художня виставка «Борітеся – поборете!», присвячена 210-річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Ольга Курчакова, директорка музею, мистецтвознавиця, членкиня Національної спілки художників України, заслужена працівниця культури України  познайомила разомівців з експозицією виставки, визначила завдання та локації для розробки творчих концепцій, а саме: загальна думка про виставку; дві роботи для спільного опрацювання; три графічні роботи і два гобелена для кожної команди.
З кожною групою учасників  під час виконання завдання працювали науковці музею: завідувачка відділом науково-масової та виставкової роботи, членкиня Національної спілки художників України Алла Тимошенко та наукова співробітниця відділу науково-масової та виставкової роботи Марина Федорова. Кураторами  дитячих команд стали старші «Розумовці», які навчалися в Інформаційному центрі «Разом» Полтавського академічного театру ляльок впродовж останніх дев’яти років –  Софія Мариноха та Єлизавета Загорулько. Обов’язковим завданням учасників телепленеру було продемонструвати  вміння та навички ляльковолодіння та озвучування ляльки.  Координатором-консультантом з питань володіння лялькою була Анжеліка Остапенко, талановита акторка Полтавського театру ляльок заслужена артистка України.
Інформаційну консультативну допомогу дітям надала Ірина Романенко, рекламістка Полтавського академічного театру ляльок,
Над отриманими завданнями команди працюватимуть протягом двох тижнів. Підсумки телепленеру «Казково про музей» будуть оприлюднені 27 квітня 2024 року,  у день народження Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка.