Відродимо разом. Виставка родини Пілюгіних

605
Запрошуємо до великої виставкової зали ознайомитися з мистецьким доробком однієї із найвідоміших творчих родин України. Відкриття виставки 2 вересня об 11-тій годині.
Художня виставка “Відродимо разом”, представлена нині у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, присвячена Дню Незалежності України. Вона  демонструє творчість мистецької родини Пілюгіних з Решетилівки, що на Полтавщині.
Голова родини Євген Іванович Пілюгін  – член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премій імені І.П. Котляревського, В.Г. Короленка та Миколи Ярошенка. Його  дружина Лариса Михайлівна Пілюгіна – член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України, лауреат премії імені І.П. Котляревського. У 2019 році  її творчі роботи були визнані як кращий твір року в номінації художня вишивка на виставці-конкурсі Національної спілки майстрів народного мистецтва України, під егідою Міністерства культури України. У 2022 році Лариса Пілюгіна стала стипендіатом Президента України.  Старша донька, Наталія Дмитренко  – член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премій імені І.П. Котляревського та Панаса Мирного, науковий співробітник Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Молодша донька, Ольга Пілюгіна – член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України, лауреат літературно-мистецької премії Олексія Дмитренка, лауреат премії імені І.П. Котляревського, доцент кафедри образотворчого мистецтва Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, володарка гранту Президента України, стипендіатка Президента України 2012-2015 рр., авторка серії монументальних гобеленів “Килимова Україна”, шість з яких були визнані кращими творами року в Україні на Всеукраїнських виставках-конкурсах “Кращий твір року”(2014 … 2020) під егідою Міністерства культури України.
Цього року в родині три ювіляра – Євген Іванович, святкує своє 75-ліття, Наталія – 50-ліття, Ольга – 40-ліття.
В експозиції представлено творчий доробок родини: живопис, витинанки та гобелени Євгена Пілюгіна, вишиті рушники дружини Лариси, гобелени доньок  Наталії та Ольги.
Живописні полотна Євгена Івановича – своєрідний погляд художника на красу полтавського села, культуру та побут українців. Це квіткові композиції поєднані з українськими краєвидами, а також картини, присвячені тематиці свят  і традицій українського народу. Вивчення та відтворення квіткових сюжетів з натури допомагає митцеві при створенні гобеленів, декоративних живописних композицій та витинанок. Серед його творів, представлених на виставці – серія робіт за мотивами міфів та легенд рідного краю. Килими, які мають в основі композиції мотив “Дерево життя”. Вагоме місце в експозиції належить витонченим витинанкам з кольорового паперу.
Вишиті рушники Лариси Михайлівни виконані традиційними техніками мережок та гладдєвих швів характерних для Полтавщини. Традиційний народний мотив “Дерево життя” майстриня втілює в рушниках де орнаментальні символи вишиті білими нитками по білому лляному полотну, з вкрапленням пастельних відтінків. Майстерно виконані, вони урочисто й піднесено славлять квітучу і щедру Україну.
Квіткові гобелени Наталії виконані в традиціях решетилівського рослинного орнаментального килимарства. Працюючи науковим співробітником у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, вона досліджує традиції килимарства Полтавщини та на прикладі музейної колекції майстерно інтерпретує їх у власній творчості –  авторських гобеленах.
Ольга Пілюгіна, звертаючись до традицій народного мистецтва, зберігаючи і збагачуючи українську орнаментику у зовсім новому напрямку, розвиває тему сучасного українського гобелена. Її рослинні килими багатоголосим співом славлять наш квітучий край.
Родина веде активну виставкову діяльність. Її запрошують до участі у різноманітних міжнародних проєктах. Так, у 2012 році, за запрошенням Посольства України у Болгарії у м. Софія, в трьох залах Посольства, під час святкового прийому з нагоди 21-ї річниці Незалежності України, відбулася виставка килимів.
У 2013 році Євген Пілюгін брав участь у святкуванні днів української культури у Великобританії в м. Лондон.
У 2014 році Посольством України у Франції родина була запрошена з виставкою в український культурний центр у Парижі.
Творчі роботи родини, Лариса Пілюгіна та Наталія Дмитренко представляли на 13-му та 16-му Міжнародному фестивалі культури та мистецтва в Туреччині.
У 2018 році Лариса Пілюгіна брала участь у Міжнародному фестивалі Української культури у м. Барселоні, в Іспанії.
У 2018 та 2019 роках Євген Пілюгін брав участь у фестивалі “Дні української культури в Італії”, що проходив у містах Венеція, Верона, Падуя.
Збереження та відродження народних промислів України – головна мета творчої родини Пілюгіних. Їх твори, виконані майстерно, з глибоким розумінням традицій  українського народу становлять значний внесок в духовну скарбницю культурних надбань нашої держави, сприяють  розвитку  національного мистецтва.