Юні художники: перші проби пера

176
Школярі завжди бажані гості в художньому музеї. В суботу, 21 жовтня, на виставку “Михайло Рудинський у колі полтавських класиків” завітали юні художники з ЗОШ № 26, які навчаються образотворчому мистецтву у Тамари Віталіївни Пилипенко. Після огляду експозиції Алла Миколаївна Тимошенко, досвідчений художник-педагог, зав. відділом науково-масової та виставкової роботи художнього музею, провела майстер-клас з малювання тушшю.
Малювання тушшю – одна з найдавніших художніх технік, відомих людині. Цим видом малюнку володіли багато великих майстрів минулого, тільки використовували для цього замість металевого пера більш прості пристосування – очеретяні палички, гусячі, лебедині і навіть пера ворони. Перші згадки про те, як виготовити чорну туш для малювання з сажі, зустрічаються в трактатах про мистецтво Стародавнього Єгипту і Китаю.  Малюнки пером залишили Леонардо да Вінчі, Рембрандт, Дюрер, Шевченко, Рєпін, Самокиш і багато інших.

Дітлахи у захваті опановували тонкощі малювання пером. Металевими перами, а також перами з півня і гусака, художники-початківці вимальовували тонкі і контурні лінії, виконували штрихування. Особливість малюнків тушшю полягає в чутливості пера, яке легко змінює характер лінії. Щоб зробити роботу більш виразною, доповнювали її дрібними рисками та крапками. Особливі можливості представляла гра з товщиною лінії.

З-під пера юних митців вийшли чудові сороки-білобоки на кольоровому папері білилом, а на білому – чорнильні пейзажі. І учні, і Алла Миколаївна Тимошенко отримали насолоду від навчання і спілкування.