Показ колекції жіночого одягу «Снился мне сад в подвенечном уборе…», присвяченої пам’яті Віри Холодної

Показ колекції одягу в стилі модерн
Показ колекції одягу в стилі модерн

17 грудня 2016 року у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка талановитий творчий тандем Олена Гопей – Юрій Матвєєв, за плечима якого десять років плідної співпраці (колекції “Ностальджинс”, “Полтавська битва: 300 років потому”, “Феєрія льону” та ін.), представив нову колекцію жіночого одягу з мотивами історичного костюма у стилі модерн. На думку креативних дизайнерів, модерн в одязі, не відображає минуле, а пророкує майбутнє.

Він пасує абсолютно усім сучасним представницям прекрасної статі, надаючи їх образам романтичності, ніжності, жіночності і загадковості. Свій творчий доробок Олена та Юрій присвятили Вірі Холодній – славетній полтавці, видатній акторці, королеві німого кіно, яка подарувала образ кінодіви – жінки загадкової, чуттєвої, з бездоганним, витонченним і оригінальним смаком, який і надихнув Олену Гопей і Юрія Матвєєва на створення колекції одягу «Снился мне сад в подвенечном уборе…», яка переконливо свідчить, що стиль модерн і сьогодні є трендом великого міста.

Не хочеться виглядати дешево, нудно і необґрунтовано пафосно?! – Уважно придивіться до стилю модерн!

Дизайнери працювали над колекцією більше року – підбирали тканини, продумували образи. Допомагали у її створенні студенти та аспіранти факультету технологій та дизайну ПНПУ ім. В.Г. Короленка під керівництвом декана, доктора педагогічних наук, професора Валентини Петрівни Титаренко.

Афіша показу колекції одягу в стилі модерн
Афіша показу колекції одягу в стилі модерн. Графіка Д. Трирога

– Давно захоплююсь мистецтвом епохи модерну, глибоко розумію його дух і моду. Це надихнуло на створення власної колекції аксесуарів, яка довершує жіночі образи під час сьогоднішнього дефіле. Мені дуже цікавий образ Віри Холодної, і як режиссеру аматорського театру – секрет її успіху на сцені, магія такого короткого, але яскравого життя акторки, – говорить Олена Гопей.

Юрій Матвєєв – дизайнер, випускник ПНПУ ім. В.Г. Короленка. У 2001 р. створив об’єднання «Арт-студія Юрія Матвєєва». Цього ж року на Всеукраїнському конкурсі «Джерела творчого натхнення» отримав І місце в номінації прет-а-порте. Дипломант міжнародного конкурсу «Київський подіум» (зараз Ukrainian Fashion Week) з колекцією «Ностальджинс» (2005 р.). 2009 р. нагороджений Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради з нагрудним знаком, за сумлінну працю на благо територіальної громади міста, вагомий внесок у підготовку та відзначення 300-річчя Полтавської битви, а також Подякою міського голови за високі творчі здобутки, вагомий особистий внесок у розвиток української культури, духовне збагачення підростаючого покоління. У 2012 р. Юрій Матвєєв став лауреатом премії Самійла Величка за подвижництво в галузі історії та культури України.

Автори колекції - дизайнери Олена Гопей та Юрій Матвєєв
Автори колекції – дизайнери Олена Гопей та Юрій Матвєєв

Олена Гопей – модельєр-конструктор за фахом і дизайнер-стиліст за покликанням. Вищу освіту здобула у Київському технологічному інституті легкої промисловості (спеціальність «Технологія трикотажного виробництва»). Працювала художником-модельєром на фабриці «Індтрикотаж», а також конструктором одягу на фабриці «Ворскла», де Олені пощастило удосконалювати майстерність пліч-о-пліч зі шведським дизайнером Магіа Valehna Joss. Разом вони створили колекцію «Рожева пантера».
Серед численних талантів Олени Гопей – й хист режисера. Тривалий час вона була керівником незалежного єврейського театру «А ідіше мазл», який став лауреатом премії Леоніда Бразова. Зараз вона є режисером театру «Під сходами».

Не хочеться виглядати дешево, нудно і необґрунтовано пафосно?! – Уважно придивіться до стилю модерн!
Не хочеться виглядати дешево, нудно і необґрунтовано пафосно?! – Уважно придивіться до стилю модерн!
На думку авторів колекції, модерн в одязі, не відображає минуле, а пророкує майбутнє.
На думку авторів колекції, модерн в одязі, не відображає минуле, а пророкує майбутнє.

 

 

 

 

М

 

 

 

 

Марина Попкова