Віртуальна виставка з колекції музею в рамках проєкту “Відкриті фонди» присвячена 95-річчю від дня народження Миколи Тарасовича Попова (7.08.1927 — 12.06.2010).
В Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка зберігаються 6 офортів відомого українського митця із серії «Зимовий Седнів», що відтворюють пейзажі мальовничої Мекки українських митців. Вкриті снігом селянські оселі, припорошені вулиці, безкраї пейзажі Чернігівщини, крислате дерево налаштовують глядача на ліричний лад, справляють незабутнє враження.
Випускник Київського художнього інституту, колишній вихованець О.О. Фільберта, учня Ф.Г. Кричевського, продовжив справу своїх викладачів — О.С. Пащенка, В.І. Касіяна, як на мистецькій, так і на педагогічній ниві.
Починаючи з 1957 р., твори М.Т. Попова постійно експонувались на різноманітних українських та міжнародних виставках. Справжнім покликанням митця стала станкова графіка з усіма її різноманітними жанрами.
Його цікавив історичний жанр, портрет, пейзаж. Він працював у різноманітних техніках – літографія, офорт, книжкова графіка, акварель. В останні роки життя опанував ще й олійний живопис.
Творчу діяльність М.Т. Попов вдало поєднував з педагогічною, якій присвятив майже 60 років життя. З 1961 р. він став викладачем, а з 1978 р. – професором і керівником кафедри графічного мистецтва Київського художнього інституту, виховавши чимало самобутніх художників – О.О. Крюкова, І.К. Зарубу, В.О. Франчука.
Своєю манерою виконання, зігрітою відчуттям живої природи, “портретністю” пейзажних мотивів, тонким психологічним підходом до виконання ілюстрацій та високим рівнем майстерності, Микола Попов вніс значний вклад у розвиток українського образотворчого мистецтва.