Персональна виставка гобеленів Ольги Пілюгіної

211
Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка запрошує на персональну виставку гобеленів знаної української мисткині Ольги Пілюгіної — заслуженої майстрині народної творчості України, членкині Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцентки кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Мистецький проєкт «Прагнення» — це особиста рефлексія авторки на тему внутрішнього руху, духовного піднесення та пошуку свого шляху. У кожному творі невпинний рух угору, до Світла, пізнання та самовдосконалення, бажання наблизитись до Творця. Це можна простежити через образи та символи, що використовує художниця: птахи, як уособлення людської душі, свободи та прагнення до неба; коні, як метафора волі, сили, життєвої енергії; дерева, сади та польові трави, як роздуми про природу, що створена з любов’ю та постійно нагадує про взаємозв’язок всього живого, надає нам сили для відновлення та сприяє натхненню; композиції з «деревами життя», що розповідають про зв’язок поколінь та цінність збереження традицій.
«Прагнення» не лише відображає авторське світобачення, а й розкриває ширший культурний код — прагнення до збереження традиції, до внутрішньої цілісності, національної ідентичності в глобальному світі.
У творчості Ольги Пілюгіної поєднуються тиха сила ремесла, вишукана пластика ліній, багатовимірність образів та унікальне переплетіння традиційної техніки ручного гладкого ткання з авторською художньою мовою, що звертається до глядача як сучасника і спадкоємця великої культури.
Відкриття виставки відбудеться 11 липня о 16:00 у великій залі музею за адресою вул. Європейська, 5, м. Полтава.
Запрошуємо всіх, хто цінує українське вишукано-рукотворне мистецтво, та бажає зануритись у світ образів та символів, що спонукають до роздумів.