З філателістичної колекції музею

133
9 жовтня відзначається Всесвітній день пошти, який  майже завжди співпадає із Всеукраїнським днем художника, що святкується в другу неділю жовтня.  А поштові марки і тематичні зображення на художніх конвертах є справжніми творами мистецтва, адже мініатюрних розмірів малюнок  вимагає від автора і тонкого смаку, і графічного відчуття, і неабиякого вміння.
В колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, крім поштових марок Ліхтенштейну за ескізами Івана Мясоєдова, є ще кілька експонатів, з якими ми вас радо познайомимо.
Минулого року, до 100-річня від дня заснування музею, фондову збірку поповнили кілька художніх конвертів та поштових листівок зі спецпогашеннями – дарунок від Михайла Меліна, голови правління Полтавської обласної спілки філателістів.
Художник О. Калашников
Художник О. Калашников
Художник О. Калашников
Художник О. Калашников
Художник В. Коновалов
Художник В. Коновалов
Художник М. Маторін
Художник М. Маторін
19 травня 2019 року під час урочистої Академії з нагоди 100-річчя музею відбулася знакова подія для Полтави – погашення унікальної поштової марки, яку випустили з нагоди славетної дати в історії музею. Марка містить зображення логотипу музейного закладу, оповитого зеленою стрічкою із написом “100 років служіння мистецтву”. Для марки виготовили спеціальний конверт накладом у 50 тис. примірників,  на якому розмістили портрет Миколи Ярошенка роботи художника Василя Волкова та картину “Вранішня молитва” французького живописця Жана Батіста Греза. Обидва полотна зберігаються у Полтавському художньому музеї.

Урочиста церемонія спецпогашення марки спеціально виготовленим для цієї події поштовим штемпелем, який діяв усього один день, після чого був знищений, відбулась за участі почесних гостуй урочистої Академії.  Презентував конверт і марку директор Полтавського регіонального відділення “Укрпошти” Андрій Рижов.

У травні 2020 року під час телефонної розмови міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ, юстиції і культури Ліхтенштейну Кетрін Еггенбергер обговорили ініціативу випуску спільної поштової марки, присвяченої 140-річчю від дня народження Івана Мясоєдова, відомого українського художника, під чиїм авторством були створені перші поштові марки князівства Ліхтенштейн. І вже у червні Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, в колекції якого зберігається найбільша  кількість творів Івана Мясоєдова на пострадянському просторі, долучився до проєкту і на прохання АТ «Укрпошта» – єдиного національного оператора поштового зв’язку України надав репродукції картин видатного українця.