Виставка учнів Полтавської дитячої художньої школи

744
У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка стали традиційними щорічні презентації робіт учнів та викладачів Полтавської дитячої художньої школи, створеної ще 1962 року. В останній зимовий день цього року відкрилася  виставка, яка  має назву «Барвистий світ дитинства», на який представлені роботи найменших учнів –  початкових класів та підготовчих груп. Усього у експозиції 56 робіт та 39 скульптурних мініатюр.
Що малюють діти? Чому присвячені їх рукотворні маленькі шедеври та що надихає юних художників на створення таких робіт? Це –  рідна природа з безмежними краєвидами, ніби накладеними широкими мазками ланів, гаїв та лісів. Це – високе прозоре небо, з якого наче беруть початок повноводні українські річки.  Це – прості звичайні люди з їх почуттями, бідами та радощами.
Наймолодші вихованці відкривають перед нами новий світ – незнайомий, несподіваний, трохи таємничий і бажаний. Вони малюють усе, що їх хвилює, усе, що радує і тривожить. Свої мрії і бажання діти втілюють у малюнках,  а так як виставка не обмежена тематично – тут є, де розгулятися дитячої фантазії!
Незважаючи на те, що діти не так давно приступили до вивчення секретів художньої майстерності, їх роботи дивують яскравими квітами, твердими лініями, польотом фантазії і величезним старанням.
Кожен з маленьких художників – індивідуальність і має власну мотивацію професійно займатися малюнком і живописом. Юні вихованці вчаться працювати і відчувають захоплення від того моменту, коли проводять останню лінію і дивляться на свою завершену роботу.
Усі експоновані на виставці «Барвистий світ дитинства» дитячі роботи,  мають свою душу і змінюють світогляд дорослих. Ці картини хвилюють і захоплюють, пробуджують почуття прекрасного і зміцнюють віру у все добре, що існує в світі.
Розвитку здібностей і обдарувань учнів сприяє неповторна атмосфера творчості, закоханості в мистецтво панує у стінах  художньої школи. Це відмічають усі, хто переступає її поріг. Перший випуск відбувся у 1966 році. З того часу  школа здійснила   56 випусків.  Сьогодні у школі працюють 15 викладачів, всі мають вищу  фахову освіту, серед них  – заслужений художник України, член Національної спілки художників України Володимир Бенфіалов, викладачі-методисти – Валентина Тарасенко, Оксана Семер`янова, Лідія Орел, викладач вищої категорії Мирослава Фісун. Молоді педагоги Анатолій Болюх, Вадим Коваль, Анна Назаренко, Ірина та Святослав Пашинські, Дар`я та Андрій Тарасенки, Ірина Шрамко бережуть  та примножують традиції, що складалися протягом десятиліть. Заступник директора Ганна Будущева-Довгаль працює над впровадженням у навчальний процес нового виду мистецтва – піщаної анімації. Очолює колектив директор Ірина Конопля, яка запроваджує нові форми та методи при вивченні історії мистецтва, у тому числі уроки у художньому музеї на прикладах шедеврів, які знаходяться у його експозиції та фондах.
У школі викладаються  живопис, композиція, малюнок, скульптура малих форм, декоративно – прикладне мистецтво, історія мистецтв.  Вражаючим є  різноманіття матеріалів і технік, які задіяні у навчальному процесі:  гуаш,  акварель,  олійні фарби,  пастель, кольорові олівці, глина, скульптурний пластилін, аплікації, батік, орігамі, вітражі, декоративні рельєфи, мілка пластика, обереги, об’ємний дизайн тощо.
Педагогічний колектив Полтавської дитячої художньої школи – самовіддані, творчі висококваліфіковані викладачі, що назавжди пов’язали своє життя з мистецтвом, зі школою, –  разом з учнями переживають радість перемог, вчать долати труднощі і не зупинятися на досягнутому.   За 55 років тут  виховано плеяду майстрів, що уславили мистецтво Полтавщини в Україні та за її межами.
Сьогодні школа – сучасний навчальний заклад, колектив якого налаштований розвиватися, ділитися власним досвідом і напрацюваннями. Проводяться майстер класи для учнів загальноосвітніх шкіл області,на загальноміських заходах до різноманітних свят,  гостей із закордону (зокрема, школярі із Німеччини). Проводяться заходи в геріатричному пансіонаті, обласному музично-драматичному театрі ім. М.В.Гоголя.  Традиційними є виставки учнів у бібліотечних закладах міста – це і живописні роботи, і батики, і скульптурні мініатюри. Розвиваються міжнародні зв’язки. Роботи учнів, а саме ляльки-мотанки,  передані у дарунок товариству військової історії Швеції.
Педагогічний колектив школи спільно із управлінням культури виконавчого комітету Полтавської міської ради започаткував конкурси: пленерного живопису «Туристичними стежками Полтави» та етнодизайну ескізу одягу «Етнокласика: сучасне дихання». 2018 року конкурси будуть проводитися вже втретє. Причому останній оголошено  відкритим і до участі у ньому запрошено  дітей з усієї України.
У вересні 2016 року Полтавська дитяча художня школа розпочала роботу у новому комфортному приміщенні за адресою вул. Алмазна, 2а. Кожен викладач має свій клас, світлий и затишний. У школі – дуже гарна виставкова зала, обладнана експозиційними поясами та спеціальним освітлення. Тепер є можливість проводити власні виставки та запрошувати художників. Уже проведені презентації робіт студентів кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка, митців Л.Колєснікова, М.Лахижі, Д.Городничого.
Сім чудових років навчаються діти у школі. Викладачі долучають їх до джерел культури і духовності, збагачуючи скарбами прекрасного, прищеплюють любов до мистецтва. Адже художники – майстри краси. Тільки вони вміють доторкнутися поглядом до душі людини, побачити непомічену ніким красу. І тоді ця краса стає зрозумілою для кожного, хто дивиться на картину художника.
Марина Попкова