Виставка учасників КЕРАМОрезиденції “РЯБА ХАТА”

167

Виставка полтавських художниць-керамісток Інни Гуржій, Неллі Іванілової та Катерини Власової VIEWPOINT(ТОЧКА ЗОРУ) – це підсумок роботи в КЕРАМОрезиденції.
КЕРАМОрезиденція заснована в 2012 році на базі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Її головними завданнями є підтримка українських художників-керамістів через створення умов для виготовлення авторських творів і влаштування персональних виставок, та формування персональних колекцій мистців України у збірці музею гончарства.
Інна Гуржій, Неллі Іванілова та Катерина Власова – учасниці цьогорічної КЕРАМОрезиденцiї Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному створили серію творів, поєднаних однією темою, за короткий проміжок часу – місяць.
За основу робіт взято природні форми та явища, опрацьовані й стилізовані кожною авторкою по-своєму.
Інна Гуржій створює композиції асоціативного характеру, але  водночас використовує орнаментальні мотиви. Її твори різноманітні за кольором та формою, вирізняються тонкими деталями та різьбленими елементами.
Неллі Іванілова дотримується чітких форм та монохромного вирішення, що надає лаконічності й вишуканості її творам.
Катерину Власову приваблюють форми, що нагадують фактури коконів, листя та інші природні форми. Художниця використовує образи людей, коли передає явища природних стихій. Це дає уявлення про тісну пов’язаність людського буття з навколишнім світом.
Твори учасниць КЕРАМОрезиденції натхненні намаганням втекти від міського тиску. Авторки прагнуть гармонізувати навколишній світ, створити простір, подібний до природного середовища існування людини, в якому можна було б відчувати себе емоційно комфортно. Композиції Інни Гуржій, Неллі Іванілової, Катерини Власової захоплюють своєю неординарністю та поєднанням кольорів,  це – арт-об’єкти, які не тільки слугують елементом декору, а й фундаментом для роздумів.