Виставка Сергія Григорьєва

227

Виставка «Моє літо в осінь лине»представляє творчий доробок полтавського живописця, графіка, майстра монументального мистецтва, члена НСХУ Сергія Сергійовича Григорьєва. Цього року художник відзначив 70-річний ювілей із дня народження, і персональною виставкою в мистецькому просторі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка  він демонструє широкий спектр своїх  творчих досягнень. У творчості – сенс життя майстра, вона безкомпромісна, щира, відкритата креативна. Сергій Григорьєв безмежно відданий цій справі, він каже «малюю, тому що без цього не можу жити…».В роботах сконцентрований погляд на світ навколо, творче кредо мистця (від лат. Credo – вірю; символ віри, основи світогляду, переконань). Їх об’єднує висока професійна майстерність виконання, глибоке розуміння головних художніх понять – рисунка, композиції, кольору, перспективи. Григорьєв досконало володіє багатьма техніками образотворчого мистецтва.Фахову освіту здобув у Київському Державному художньому інституті (зараз – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), на факультеті графіки. Його викладачами були відомі українські майстри образотворчого мистецтва –Андрій Чебикін, Леонід Чичкан, Петро Чобитько. Студентом Сергій Григорьєв дебютував на виставці «20 років українського естампа», яка проходила в Києві у 1976 році, з графічною роботою «Докери». Після повернення в Полтаву в 1983 році активно займався мистецтвом плаката, його окремим видом – авторським. Створений ним плакат «Схаменіться! Будьте люди…» експонувався на звітній виставці секції плакатистів у  Державному музеї українського мистецтва (зараз – Національний художній музей України) в 1989 році. Цього ж року Григорьєв став членом Національної спілки художників України. Протягом 1991 року очолював Полтавську обласну організацію Національної спілки художників України.Разом з колегами-художниками виконував роботи з  оформлення інтер’єрів громадських та сакральних споруд Полтави та області, які відрізнялися  оригінальним задумом та високою майстерністю.
У 2006-2011 роках Сергій Григорьєв жив та працював в Італії, де  постав як потужний український художник, транслюючи себе в сучасному європейському культурному просторі якісним мистецтвом. Був постійним експонентом художньої галереї «Volare». У 2008 році отримав першу премію на одному з престижних конкурсів «LiberoDeLibero» у місті Сеттефраті, у 2011 став переможцем щорічного конкурсу живописців у місті Пальяно. Саме там, зі слів майстра, він по новому відчув колір, як по нотах з’являлося розуміння гармонії живопису. Тому деякі з раніше створених робіт були ним відтворені заново.У березні 2013 року в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулася персональна виставка Сергія Григорьєва «З Італії з любов’ю». Це була виставка-присвята українській жінці, її красі, розуму, високій благородній жертовності заради родини, дорогих і близьких людей. Понад ста сорока творів зайняли простір великої виставкової зали.Глядач занурювався у нестримну феєрію барв, експресії, розмаїття сюжетів.
Виставка «Моє літо в осінь лине» знов вражає масштабністю, широтою задумів, рівнем виконання, яскравою художньою індивідуальністю, новими мистецькими знахідками. Це139 живописних творів, серед яких портрети, пейзажі, сюжетні композиції, над якими варто замислюватися. Однак Сергій Григорьєв не зраджує собі, і головною темою у творах знов звучить присвята жінці. Жінка –домінантний образ на полотнах. Пластика її тіла зачаровує, вона сповнена здоров’ям, осяяна світлом краси, сили, любові.  Але це не просте зображення, це спроба відчути, зрозуміти, розшифрувати жінку-всесвіт, жінку-довершеність. Слова великої поваги до жінки завжди звучать у розмовах з художником. Емоції, з якими він розповідає про дружину Ольгу, дочок, онуку, неможливо передати на папері. Але ці емоції відтворені художником в їх портретних образах на полотнах, якіє центром експозиції.У пейзажах із зображенням різних пор року майстерно передано стан природи, відчуття повітря, світла, темряви. На виставці представлена серія акварельних робіт. Автору знадобилося майже десятиріччя у пошуках техніки виконання для досягнення тієї досконалості й довершеності, яка зараз захоплює глядача.
Твори, представлені на виставці, демонструють потужний творчий потенціал живописця і графіка Сергія Григорьєва. В них поєдналися справжнє мистецтво та інтелект, оригінальність та  щирість почуттів художника.

Фото Ігоря Лотиша