Виставка графіки арт-студії “Художник”

219
19-го січня 2018 року у залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка  відкрито виставку графіки учнів арт-студії «Художник». Керує студією її засновник – Юрій Бернацький – професійний педагог, креативний, сучасний і чудовий психолог, який працює в галузі навчання дітей образотворчому мистецтву вже понад 15 років.
Цими днями арт-студія «Художник» представляє свою першу графічну виставку. Майже півсотні робіт об’єднує шестирічний досвід експериментів, пошуків та досліджень. Виставка вирізняється різномаїттям та гнучкістю прийомів виконання: монотипія, лінорит, гравюра на картоні, гратографія, штамп. Не залишились без уваги і прості олівці, фломастери, пастель, сангина та інші графічні матеріали та їх поєднання. Надзвичайно різняться й сюжети: натюрморти і пейзажі, портрети й анімалістка, швидкі начерки та складні деталізовані композиції. Набуваючи компетентності у цьому виді образотворчого мистецтва, юні майстри створювали творчі доробки, що відображають їх індивідуальний внутрішній світ і сприйняття навколишнього середовища. За допомогою плям, ліній та штрихів, використовуючи контраст і фактуру, вони намагалися знайти кожен свій неповторний стиль.
Усі представлені на виставці роботи творчі, оригінальні та самобутні, вирізняються своєю відвертістю та дитячою безпосередністю. Багато з представлених творів виставлялись і перемагали у різноманітних конкурсах. На думку Юрія Бернацького, графіка допомагає ввести дітей у великий світ мистецтва та відкриває для них величне, дивне, красиве, нове й цікаве.      
Зала дитячої творчості не змогла вмістити усіх  бажаючих – юних митців прийшли привітати рідні, друзі, професійні художники, вихованці та викладачі міських гуртків і студій образотворчого мистецтва. Тому відкривали виставку поруч із залою, у прикрашеному до новорічних і різдвяних свят холі музею. Дітлахи виглядали щасливими, дорослі – гордими за молоде покоління.
Юні художники, а найменшим вихованцям Юрія Бернацького 6-7 років, від свого педагога у захваті. У студії «Художник» панує справжня свобода творчості. Навчаючи образотворчому мистецтву за авторською методикою, викладач стимулює політ фантазії, допомагає опанувати тонкощі прийомів, технік і засобів зображення. Творча діяльність сприяє розвитку у дітей художнього смаку, образного мислення та спостережливості, а найголовніше – дає змогу розуміти і творити прекрасне!