Відкриття традиційної щорічної виставки творів учнів Полтавської дитячої художньої школи та вручення свідоцтв випускникам
24 травня у ПХМГМ імені Миколи Ярошенка відбулися урочистості з нагоди відкриття традиційної щорічної виставки творів учнів Полтавської дитячої художньої школи та вручення свідоцтв випускникам. У 2017 році Полтавська дитяча художня школа уже в 51-й випускає у широкий світ своїх талановитих вихованців.
Становлення художника – це складний, тривалий, багатоступеневий процес. Школа – одна із сходинок до формування митця, вона знайомить майбутніх художників з основами образотворчої грамоти, з різними техніками та матеріалами,здобутками попередніх поколінь в області архітектури, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Цього року свідоцтва про закінчення художньої школи отримують 13 учнів, що навчалися у викладачів Анни Вадимівни Назаренко та Мирослави Валентинівни Фісун.
Близько 40 робіт учнів виконані у різноманітних техніках – живопис, графіка, скульптура, декоративний живопис, колаж, витинанка, батик, вітражний розпис. Частина дипломних робіт виготовлена під керівництвом викладача скульптури Святослава Івановича Пашинського та викладача роботи в матеріалі Ірини Михайлівни Шрамко. Вибрані випускниками теми дуже різноманітні і неординарні. Зараз той самий час, коли українська нація переживає період самоусвідомлення.
Портрети видатних українських та закордонних діячів науки, культури та краєвиди, зображення тварин і рослин, занесених до Червоної книги, знайшли широке відтворення у роботах учнів. Надзвичайно зворушливо те, як діти ставляться до рідного міста – закоханість у красу міського пейзажу, переживання за історичні пам’ятки архітектури – все це надає впевненості, що майбутнє Полтави і України в надійних руках.
Випускники художньої школи, безсумнівно, продемонстрували надзвичайно високий рівень підготовки у володінні різноманітними техніками, і найголовніше, авторську індивідуальність, уміння мислити неординарно і творчо. Виставка цікава своєю безпосередністю, пошуками новаторства в мистецтві, своєю власною палітрою, образністю, любов’ю до рідного краю, прагнення творити живописну картину добра.