«Урок в музеї»: проект єдиного освітнього простору музею і школи

394

Сучасному школяреві відкритий весь світ: Інтернет, дистанційна освіта, безліч мультимедійних посібників – усе це розширює межі знання в галузі художньої культури. Традиційно вчителі-предметники підкріплювали вивчення тих чи інших тем походами до музею. Однак екскурсія не може повною мірою задовольнити освітні потреби школярів. На думку фахівців, саме системно-діяльнісний підхід є найбільш ефективною технологією навчання. Тому в рамках проекту «Урок в музеї»  проводяться інтерактиви, де, крім бесід про мистецтво, знайомства з найяскравішими, цікавими і знаковими особистостями і напрямками в мистецтві, діти й підлітки займаються безпосередньо практикою, беручи участь у майстер-класах з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, у доступній формі і через гру освоюють різні види арт-діяльності, створюють індивідуальні або колективні об’єкти.

Музейні уроки-майстер-класи проводять досвідчені педагоги: з живопису – член НСХУ, художник, Алла Тимошенко, а з килимарства – член НСХУ, художник, майстер-килимар, Наталья Дмитренко.

Вивчаємо анімалістичний жанр!
М. Хондекутер “Ворона у павичевому пір’і”
Художник-педагог А. Тимошенко
Вивчаємо анімалістичний жанр разом з художником-педагогом А. Тимошенко
Художник-педагог А. Тимошенко
Художник-педагог А. Тимошенко: вчимося малювати птахів
Майстер народної творчості-педагог Н. Дмитренко
Художник-килимар-педагог Н. Дмитренко

Місія музею вбачається насамперед як безпосереднє відображення актуальних запитів суспільства: музей  – як простір для самореалізації особистості і соціуму в оточенні та у взаємозв’язку зі спадщиною.