Урочисте вручення премії імені Миколи Ярошенка

74

Урочисте вручення премії ім. Миколи Ярошенка

 

«Микола Ярошенко. Живопис. Графіка. Скульптура»
«Микола Ярошенко. Живопис. Графіка. Скульптура»

 

9 грудня 2016 року під час головної події мистецького року – відкриття виставки з фондів музею з нагоди 170-річчя з дня народження Миколи Ярошенка «Микола Ярошенко. Живопис. Графіка. Скульптура» –  відбулось урочисте вшанування цьогорічних лауреатів міської премії імені Миколи Ярошенка.

Відео з урочистостей до 170-річчя з дня народження М. Ярошенка

В залі зібрались не лише колеги самих лауреатів – художники і скульптори, але й представники інших творчих професій: письменники, журналісти, мистецтвознавці, музиканти, актори.

Богдан Чернявський в образі Миколи Ярошенк
Богдан Чернявський в образі Миколи Ярошенк

Ще до початку урочистостей усі звернули увагу на відомого полтавського актора Богдана Чернявського, одягненого за модою початку минулого століття. Невдовзі він зайняв місце біля мольберта, виконуючи роль самого Миколи Ярошенка. І говорив теж його словами, закінчуючи роботу над портретом дружини Марії Павлівни. Усе відбувалося на тлі виставки творів художника Миколи Ярошенка, що створювало особливу атмосферу свята.

Премія ім. Миколи Ярошенка була започаткована  2010 р. Торік, за ініціативи міського голови Олександра Мамая,  отримала статус міської й перетворилась на найпрестижнішау відзнаку не лише для полтавських художників і скульпторів, але й для тих, хто опікується мистецтвом загалом, – громадських активістів, дослідників історії, меценатів. 2016 року було збільшено і кількість самих номінацій до шести, і суму грошової винагороди для кожної з них – до 2500 гривень.

Лауреати премії імені Миколи Ярошенка 2016 року
Лауреати премії імені Миколи Ярошенка 2016 року

Отже, цього року за високі творчі надбання, кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали Батьківщини, духовні та культурні цінності українського народу, вагомий внесок у розвиток національно-культурного життя Полтави та Полтавщини лауреатами визнані:
– в номінації «Образотворче мистецтво. Живопис» — живописець, графік, монументаліст Віктор Трохимець-Милютін;
– в номінації «Образотворче мистецтво. Графіка» — художник-графік Олексій Соболевський;
– в номінації «Образотворче мистецтво. Скульптура» — художник-кераміст Сергій Журавльов;
– в номінації «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій» — доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну ПНПУ ім. В.Г.Короленка Валентина Титаренко;
– в номінації «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва» — старший викладач кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету ПНПУ ім. В.Г.Короленка Віктор Бабенко;
– в номінації «Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка» — інженер, громадський активіст Дмитро Кучковський.

Для художнього музею, для Полтави, 170-річчя від дня народження нашого земляка Миколи Ярошенка, яке відзначається 2016 року, – це справді подія десятиліття. Звичайно, ми як музейники вшановуємо пам’ять цієї видатної людини. Зі щедрого дару Миколи Олександровича й заповіту, написаного Марією Павлівною, його дружиною, колекція творів Миколи Ярошенка та його друзів була подарована Полтавському губернському земству і восени 1918 року прибула до Полтави. Полтавські інтелігенти, згуртувавшись навколо цієї ідеї, почали працювати над відкриттям у місті художнього музею. Справжнім святом є й вручення премії ім. Миколи Ярошенка. Це значна подія в культурно-мистецькому житті Полтави. Сьогодні так важливо об’єднати зусилля всіх прогресивних верств населення для вшанування творчості наших видатних земляків!

Ольга Курчакова, директор музею: “Для художнього музею, для Полтави, 170-річчя від дня народження нашого земляка Миколи Ярошенка – це справді подія десятиліття. Звичайно, ми як музейники вшановуємо пам’ять цієї видатної людини. Зі щедрого дару Миколи Олександровича й заповіту, написаного Марією Павлівною, його дружиною, колекція творів Миколи Ярошенка та його друзів була подарована Полтавському губернському земству і восени 1918 року прибула до Полтави. Полтавські інтелігенти, згуртувавшись навколо цієї ідеї, почали працювати над відкриттям у місті художнього музею. Справжнім святом є й вручення премії ім. Миколи Ярошенка. Це значна подія в культурно-мистецькому житті Полтави. Сьогодні так важливо об’єднати зусилля всіх прогресивних верств населення для вшанування творчості наших видатних земляків!”