У музеї презентували фільм про життя Малевича

42
Організаторка ексклюзивного показу фільму Ольга Ружицька та продюсер фільму Олег Щербина
Організаторка ексклюзивного показу фільму Ольга Ружицька та продюсер фільму Олег Щербина
18 квітня у великій виставковій залі музею відбувся ексклюзивний показ документального повнометражного фільму «Малевич», приуроченого до 140-ої річниці від дня народження автора знаменитого «Чорного квадрата».
Це  україно-італійський проект, результат спільної роботи української компанії Fresh Production Group та італійської Pilgrim Film, створений за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії. Зйомки проходили в Україні, Польщі, Білорусі та США.
Казимир Малевич є одним з десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років уперед.
Сценарій до фільму написала арт-менеджерка, креативна директорка Українського інституту та дослідниця українського мистецтва ХХ століття Тетяна Філевська. У ході створення стрічки вона відвідала Лос-Анджелес, де в інституті Центру Ґетті продемонструвала кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який Малевич планував екранізувати разом зі своїм колегою – режисером-авангардистом Гансом Ріхтером.
Як зазначив продюсер компанії Fresh Production Group Олег Щербина, ці матеріали довго залишалися невідомими, тому фільм є першою спробою продемонструвати широкому загалу задум митця.
Ще в архівах було знайдено документи, які вказували на місце знаходження будинку, в якому народився художник. Це вулиця Жилянська у Києві. Раніше було відомо тільки, де зростав Малевич – в його честь і названа вулиця у столиці.
Фото ПНТУ
Фото ПНТУ
У фільмі прозвучали філософські вірші Малевича. Їх читає Андрій Мостенко. Йому знадобилося більше трьох годин, щоб підібрати правильну інтонацію і передати потрібні емоції.
У стрічці беруть участь різні експерти з України, Нідерландів, Франції, Польщі, Білорусі, кожний з яких розказує про певну частину життя і творчості художника.
ФОТО ПНТУ
ФОТО ПНТУ
ФОТО ПНТУ
ФОТО ПНТУ
ФОТО ПНТУ
ФОТО ПНТУ
На думку глядачів, а їх у залі було понад 180,  цей фільм є дуже важливим і актуальним для України, оскільки спростовує російські пропагандистські міфи щодо походження Малевича, повертає постать художника у контекст української культури. Через нові факти, маловідомі біографічні відомості можна побачити постать великого супрематиста з нової точки зору та дізнатися про його творчість в українському вимірі.