Твори Гійома Кусту в колекції музею

44
Гійом Кусту. Приборкання коня. Бронза, литво 50х41х28
Гійом Кусту. Приборкання коня. Бронза, литво 50х41х28
З нагоди Днів європейської спадщини в Полтаві музей пропонує поринути у віртуальну подорож до Парижу завдяки експонатам французької бронзи. До вашої уваги парна скульптура з колекції музею «Приборкання коня» Гійома Кусту – це бронзова репліка створеназа зразком великої мармурової скульптурної групи, яку майже кожен подорожуючий бачив на власні очі у центрі Парижу.
Гійом Кусту (1677-1746) – французький скульптор скульптури якого прикрашають палаци Версаля, Марлі, Тюільрі, Тріанону.
Мармурову скульптурну групу «Приборкання коня» він створив у 1740-1745 рр. за замовленням короля Франції Людовіка ХV для тераси водопою коней у палаці особистої резиденції Шато де Марлі, тому за ними закріпилася інша назва – «Коні Марлі». Скульптури були алегорією що уособлювала Європу і Америку.Автор  зобразив  юнаків що мали риси європеоїдного та негроїдного виду, які стримували диких коней, що стали на диби. Його твір славить дику природу  і водночас показує боротьбу між людиною та твариною.
Після французької революції у 1795 р. за пропозицією художника Давида скульптурна група була перенесена в центр Парижу на площу Згоди і встановлена, як пропілеї біля в’їзду на Єлисейські поля. У 1984 р.було прийнято рішення перенести  скульптури, що дуже постраждали від міської кіптяви та вологи у Лувр. Замість оригіналів на площі встановили копії з довговічного матеріалу виготовленого на основі мармурової  крихти.
Наталія Дмитренко