Персональна виставка Влади Тихонової

300

Відкриття виставки 24 червня о 18-тій годині

3 24 червня по 25 липня 2021 року відбудеться перша персональна виставка сучасного живопису Влади Тихонової «Мій Космос. Agnija_Veter».
Влада Тихонова народилася 28 липня 1993 року у м. Полтава, де живе й зараз, до речі, на вулиці імені художника Мясоєдова. Більшу частину дитинства мешкала разом з батьками за кордоном,  в одному із найбільш мальовничих куточків Польщі –  місті Єленя Гура. Про себе говорить: «Я була цілеспрямованою дитиною і з ранніх літ була упевнена, що пов’яжу своє майбутнє із творчою професією. Власне, все так і сталося».
У 7 років Влада почала відвідувати Полтавську міську школу мистецтв “Мала академія мистецтв”. Там отримала свою першу нагороду на конкурсі дитячої творчості. Повернувшись остаточно до Полтави у 2004 році, вступила до Полтавської  дитячої художньої школи, де 6 років навчалася під керівництвом відомого полтавського художника Бенфіалова Володимира Степановича. Найбільшу цікавість проявляла до живопису, рисунку, графіки та скульптури. З успіхом Влада осягала основи академічного рисунку під керівництвом Тарасенка Олександра Кириловича, художника і педагога, готуючись до вступних іспитів.
У 2010 році майбутня художниця вступає на архітектурний факультет Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за фахом містобудування, де згодом отримує диплом магістра ІІІ ступеня. За період навчання бере участь у багатьох всеукраїнських і міжнародних  архітектурних конкурсах, пише наукові статті та мріє про подальше навчання в аспірантурі. З третього курсу Влада починає працювати за фахом в одній із провідних будівельних компаній міста Полтави і бере участь у проектуванні унікальних фасадів новобудов по вул. Стрітенській та вул. Пилипа Орлика. За час своєї професійної діяльність створює понад 30 ескізів унікальних фасадів для різних забудовників України. У вільний час Тихонова натхненно малює портрети своїх подруг і знайомих. А три роки тому Влада серйозно захоплюється сучасними стилями живопису, експериментує і починає створювати свої перші картини, обираючи великі полотна та абстрактний малюнок. «Тоді в мені і прокинулася художниця Агнія Вєтєр (AgnijaVeter)» – говорить Тихонова.
За цей час її твори побачили на виставці LuxembourgArtPrize 2020, де художниця отримала відзнаку. У 2020 році отримує запрошення до участі у щорічній виставці ArtDubai 2021. Один із її диптихів, що має назву «Atlantis», прикрашає стіни культового готелю AtlantisthePalm в Об’єднаних Арабських Еміратах.
У своїй творчості неординарна Влада поєднує різні техніки сучасного живопису, надаючи особливу увагу деталям. Вона використовує елементи космічної та фантастичної тематики, що надають творам особливої привабливості. Картини написані таким чином, що кожен глядач може створювати індивідуальні сюжети,  фантазувати навколо образів, які виникають у його підсвідомості. Художниця впевнена, що її творчість може наштовхнути на роздуми про минуле і мрії про майбутнє. Основою творів Влади є реальне життя, але авторка розкриває цю тему через поняття циклічності, всеосяжної любові, гармонії та балансу у всесвіті, тобто життя «за межею». Твори мисткині наштовхують переважно на світлі емоції та думки  всупереч нелегким, буремним часам, тим самим допомагають абстрагуватись від буденності і залишитись наодинці у власному фантастичному світі, у власній підсвідомості, обізнаності, у власному «Космосі».
У своїх роботах Влада активно використовує одну із популярних сучасних абстрактних технік, що має назву Флюїд-Арт( FluidArt) в перекладі fluid означає рідкий, art – мистецтво. Це спосіб змішування рідких фарб, коли під час виливання на полотно, утворюються різноманітні напливи, текучі візерунки, бульбашки, фарби яких проявляються одна з-під іншої. Популярності техніка набула нещодавно, хоча з’явилася ще у 1930 роках, коли мексиканський художник Хосе Давід Альфаро Сикейрос раптово виявив незвичний ефект при взаємозв’язку рідких фарб однієї з одною, тоді цей результат він назвав «випадковим живописом». Пізніше, техніку так званого, «випадкового живопису» охоче використовував у свої творах відомий художник Джексон Поллок. Техніку не могли зрозуміти і проконтролювати. Це вабило художників тоді і зараз. Потім була виведена формула для змішування рідких фарб, аби отримувати необхідний ефект, що давав можливість проявлятися одній фарбі з-під іншої і утворюватися бульбашкам. Пізніше техніку удосконалювали. Сьогодні існує багато сучасних матеріалів і багато секретів для написання картин у техніці флюїд-арт. Цю техніку можна використовувати, як певний вид медитації або арт-терапії. Такий вид мистецтва подобається і професіоналам, і новачкам, адже малюнки не потребують великих художніх здібностей, а в результаті  проявлять себе, як такі, що сповнені змісту характеру та індивідуальності. Через неможливість повністю контролювати фарби у цій техніці, кожна картина стає неповторною. Художниця  Влада Тихонова говорить, що в цьому є щось  магічне, особливе і незвідане, як у Космосі. Певно, тому космічні сюжети так гарно виходять за допомогою цієї техніки.

 

Останні події

Полтавський художній музей на мапі