Персональна виставка гобеленів Ольги Пілюгіної

713
4  листопада о 16-тій годині у великій виставковій залі музею відбудеться відкриття персональної виставки гобеленів “Роздуми” Ольги Пілюгіної.

Знана полтавська художниця Ольга Пілюгіна представляє нові та вже відомі гобелени різних років. Твори виконані у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання натуральними вовняними нитками. Вони цікаві своєю фактурою, глибиною, теплом і особливими кольоровими гармоніями.
В основі експозиції твори-роздуми на теми: прагнення людської душі до знання і самовдосконалення; кохання, що окриляє і надихає; любов до рідного краю, милування навколишнім світом, розумно створеним і наповненим любов’ю. У переважній більшості це композиції з птахами, що линуть на зустріч одне одному у передчутті радісних обіймів, чи спрямовані в єдиному польоті вгору до світла. Кожен гобелен це певний період життя, стан, настрій, думки, особливі переживання. Це розповіді з глибоким змістом і символізмом.
Серед них – роботи в обмеженій кольоровій гамі натуральних нефарбованих
відтінків вовни, що доповнені фарбованими. Це символізує гармонійне
співіснування природи і людини.
Представлені також сучасні тематичні монументальні орнаментальні твори у
авторському стилі, створеному на основі кращих традицій українського килима та
характерних рис українського бароко, пропущених крізь призму особистого бачення художниці. У тому числі гобелени, що були визнані кращими на Всеукраїнських виставках-конкурсах «Кращий твір року». В основі цих композицій вічний символ роду – «Дерево життя». Вони проростають з глибини віків у сьогодення. Це зв’язок поколінь, минулого сучасного й майбутнього, любов до традицій і рідної культури.
Кожна людина оточує себе і навколишній простір тим, чим наповнена сама. У красі
Всесвіту, людських душ, взаємин, коханні – прояв Любові Світової. Краса внутрішня прагне до краси навколишньої.
Ольга Пілюгіна присвятила своє життя мистецтву гобелена. Це спадкова справа,
адже народилась мисткиня в родині художників і зростала у мистецькому середовищі.Творчий шлях авторки пролягає крізь дослідження та вивчення кращих традицій килимарства до їх розвитку.                                                                  
Ольга Пілюгіна – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцент кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», володар гранту Президента України, стипендіат Президента України 2012-2015. Автор серії монументальних гобеленів «Килимова Україна», шість з яких були визнані кращими творами року в Україні на Всеукраїнських виставках-конкурсах «Кращий твір року» (2014 … 2020) під егідою Міністерства культури України.
Учасник понад 400 міжнародних, всеукраїнських, регіональних та родинних
виставок, в тому числі 18 персональних, серед яких виставки в Національному банку України, Верховній Раді України, Національній академії мистецтв України, провідних музеях і галереях, дипломатичних представництвах і культурних центрах в Україні та за кордоном. Учасник експозиції відомої міжнародної триєнале художнього текстилю «Від Лозанни до Пекіна».
Гобелени Ольги Пілюгіної знаходяться у багатьох приватних, корпоративних і музейних зібраннях, зокрема  Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Національній спілці майстрів народного мистецтва України, Посольстві України, Київській міській художній галереї “Лавра” та ін.