Запрошуємо до перегляду міжнародної онлайн-виставки “Карлюка-23” проти війни
ПЕРШЕ квітня – день знаковий не лише для карикатуристів Полтави, України, але й для шанувальників цього мистецтва в усьому світі. Адже виставка карикатур «Карлюка» є міжнародною. За двадцять три роки її існування у нашому місті побували зі своїми творами карикатуристи з США і Великобританії, Росії і Китаю, Туреччини і Сербії, Словенії і Польщі, Німеччини і Франції, Угорщини та Єгипту. І багатьох інших країн, зокрема тих, в яких де дізналися про Полтаву і Україну завдяки «Карлюці». Подорожувала світом і сама наша «Карлюка».
На жаль, останні чотири роки зробили неможливим проведення «живих» виставок: спочатку пандемія, а потім війна. Однак є розуміння того, що виставка має жити. І тому вже вчетверте ми проводимо її в онлайн-форматі, вчетверте майданчиком для зустрічі з мистецтвом карикатури стали соцмережі з тією різницею, що карикатуристи перетворилися з авторів, які привертали увагу світової спільноти до наших спільних загальнолюдських проблем: зловживання владою, хабарництва, корупції, забруднення навколишнього середовища, епідемія ковіду тощо на справжніх бійців мистецького фронту.
Війна Росії проти України приголомшила весь світ. Карикатуристи з різних країн не залишилися байдужими до подій, використовуючи як зброю пензель та олівець. Представники унікального емоційного жанру мистецтва карикатури з України – Володимир і Вячеслав Казаневські, Олексій Кустовський, Віктор Голуб, Олег Гуцол, Ігор Лук’янченко створюють сатиричні сюжети з реалій сьогодення, аби максимально негативно показати через палітру фарб та різноманіття кольорів кумедний, образливий, пригнічений, безпорадний та нікчемний образ ворога. Вони фіксують російську агресію, підлість, жорстокість окупантів, нелюдське обличчя бункерного діда та його поплічників у кумедних амплуа. Все це заради нашої перемоги, яка неминуча. Не стоять осторонь також карикатуристи з багатьох країн світу, свідченням чого є, зокрема онлайн-виставка, яку можна переглянути в рамках цьогорічної “Карлюки”.
Міжнародна онлайн-виставка “Карлюка-23” доводить, що карикатура є своєрідною інтернаціональною мовою, зрозумілою усім народам, для яких безцінними є поняття миру й свободи. Карлюка не знає кордонів! Бо лише людина з почуттям гумору, людина оптимістична здатна здолати усі перешкоди, усі труднощі й виклики. Зокрема й ті, які постали перед нами зараз. Ми віримо, що незабаром зможемо запросити поважних авторів і глядачів до великої виставкової зали музею, потиснемо один одному руки, обіймемося як старі добрі друзі і будемо святкувати нашу Перемогу!