Герої Котляревського очима дітей

80
Експозиція «Герої творів І. П. Котляревського очима дітей” – виставка творчих робіт учасників дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва.

Експозиція «Герої творів І. П. Котляревського очима дітей” – виставка творчих робіт учасників дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва.
Організатором конкурсу є ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» ім.А.Кукоби, очолюване Вірою Кальник, що всіляко підтримує талановитих дітей. Підтримав конкурс і сприяв його проведенню Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
Учасники конкурсу –  діти та молодь віком від 6 до 18 років.
Чому обрано саме таку тему?
Цього року виповнюється 120 років з дня відкриття пам’ятника Івану Котляревському в Полтаві. Це наш земляк, відомий письменник, поет, драматург, громадський діяч, основоположник сучасної української літератури. Обравши цю тему для щорічного конкурсу, організатори прагнули не тільки відкрити таланти, а й розширити знання учнів про життя і творчість  видатного українського митця; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори І. Котляревського; виховувати любов до національної культури, почуття гордості за Україну, за її національного генія – Івана Петровича Котляревського.
Конкурсні роботи представлені малюнками, виконані талановитою малечею. Завдяки Фонду понад 100 юних художників змогли випробувати свої здібності, з них – 19 переможців та 31лауреат.
Участь у конкурсі взяли вихованці МАМ ім. Р. Кириченко,   творча майстерня «Маленький принц , Зіньківська дитяча художня студія «DaVinci», Арт – студія «Художник» та «Соняшник» та шкільні навчальні заклади нашого міста і ін.
Згідно положення, переможців і лауреатів конкурсу в трьох вікових категоріях визначило компетентне журі.
Урочисте відкриття виставки відвідали почесні гості, засновники Фонду, члени журі. Голова Фонду захисту і підтримки талановитих дітей ім. А. Кукоби – Віра Кальник побажала учасникам конкурсу творчих успіхів та мирного неба, наголосила, що малюнки будуть надруковані щорічному традиційному календарі Фонду на 2024 рік. “Уже 30 років наш фонд підтримує талановитих дітей. Ми організовуємо виставки їхніх малюнків, влаштовуємо конкурси, організовуємо майстер-класи, допомагаємо багатодітним родинам, дітям з інвалідністю і інше. Ми щасливі від того, що робимо! Для нас це була велика честь! Тож беріть участь у наших конкурсах та перемагайте!”
Виставка триватиме з 20 жовтня  по 19  листопада 2023 року у залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка. На переможців та лауреатів конкурсу чекають дипломи, тематичні календарі з дитячими малюнками на 2024 рік, грошові премії, подарунки та солодощі.