День закоханих у Художньому музеї

87
На День закоханих Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка запросив полтавців долучитись до  музейного проекту  «Побачення в музеї. Романтичний марафон».

Зранку охочі взяти участь у тематичних майстер-класах зібрались у залі дитячої творчості імені Саші Путрі. Науковий співробітник музею Вікторія Гуржій і викладач кафедри образотворчого мистецтва та професійної майстерності Інституту культури Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна Метель відкривали таємниці створення авторських валентинок у техніці паперової пластики та лінориту. Учасники майстер-класів захоплено опановували мистецькі навички.

На авторську екскурсію зав. відділом науково-масової та виставкової роботи Алли Тимошенко «Мистецтво: освідчення в коханні» зібралось чимало полтавців.
Кохання – вічне почуття і вічна, невичерпна тема у мистецтві.  Душевні метання та тліючі жарини пристрасті нерідко стають об’єктами художніх пошуків майстрів образотворчого мистецтва будь-якої епохи.  Незалежно від того, вирізані вони з каменю або ж зображені на полотні – любовний потяг був і залишається однією з найголовніших тем, які надихають творців. І справді, ми знаходимо величезну кількість творів, які інтерпретують кохання. Пристрасне, чуттєве, піднесене, жертовне, кохання-хвороба, кохання нещасливе, нерозділене, кохання-дружба, кохання-прихильність… Усі ці «різновиди» відображені у творах живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, експонованих у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Алла Тимошенко у захоплюючій інтерактивній формі познайомила екскурсантів із результатами творчих пошуків майстрів різних історичних епох.

Протягом усього дня відвідувачам музею пропонували пройти квест «Кохання протягом століть», побачити,  як художники втілюють у своїх творах почуття, освідчуються у коханні.

Романтичний марафон завершився концертом саксофонної музики «Саксофон. Музей. Кохання».

Вікторія Тищик  (саксофон), випускниця КІМ імені Р.М. Глієра ( клас викладача Р.В. Зайцева), студентка Національної музичної академії імені П.І. Чайковського (клас заслуженого артиста України Ю. В. Василевича), лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, та Алла Чепець (фортепіано), випускниця Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка  (клас викладача Л.М. Смирнової) та Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського (клас викладача В. Ф. Шукайло), а нині – концертмейстер Полтавської обласної філармонії і викладач Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка – подарували глядачам чудовий вечір. І справа не тільки у чарівному тембрі саксофона, а й у винятковому підборі програми. Чудово володіючи інструментом, Вікторія принципово вибирає академічний, а не естрадно-джазовий репертуар, але консерватизму у творчості артистки місця немає!
Вікторія легко розширює історичні межі саксофонного звучання – у її виконанні однаково чудові як твори минулих століть, так і сучасні дива духової еквілібристики. Сусідами в програмі були Г. Форе, Е. Гранадос, І. Альбеніс, Дж. Гершвін, А. П’яцолла,  П. Алессандріні.  Вікторія запросто адаптує для саксофона п’єси, адресовані зовсім іншим інструментам. Органічну фортепіанну підтримку виступу забезпечила Алла Чепець. Дует зачарував публіку професійним і яскраво-емоційним виконанням романтичних  композицій. Глядачі щиро винагороджували кожен виступ захопленими вигуками «браво» і тривалими оплесками. А завершився концерт твором, до якого у самих різних інтерпретаційних варіантах навряд чи можна знайти байдужого – композицією Дж. Гершвіна «Summertime». Виконаний на біс з високою майстерністю і непідробним ліризмом, світовий хіт зворушив усіх глядачів.
Cпільні фото виконавців і глядачів, світлини у романтичній фотозоні, зроблені по закінченні концерту, назавжди залишаться згадкою про побачення у художньому музеї на День закоханих.
Марина Попкова