Борис Тристанов представив Слов’янському клубу унікальний фронтовий щоденник

121

25 жовтня 2017 року відбулось чергове засідання Слов’янського клубу. Відомий історик і краєзнавець Борис Тристанов презентував зібранню полтавської інтелігенції книгу «Польовий щоденник генерал-лейтенанта Г. П. Розаліон-Сошальського (11.07.1914 – 16.04.1917)» – унікальні фронтові записи випускника 1878 року Петровського Полтавського кадетського корпусу, учасника російсько-японської та Першої світової війни, під час якої командував 2-ю бригадою 11-ї кавалерійської дивізії та Заамурською кінною дивізією спочатку на Південно-західному, а потім на Румунському фронтах. Однак підготовлене видання – це не тільки історія Великої війни. Це ще розповідь про те, як ім’я вихованця Полтавського кадетського корпусу Георгія Петровича Розаліон-Сошальського через 65 років після його смерті об’єднало членів його родини з Будапешту, Відня, Парижу, Рев’якіного Тульської області та Полтави.

Видання містить передмову, написану кандидаткою історичних наук, доцентом Людмилою Нестулею, розділ «Від онуків», біографію генерал-лейтенанта Георгія Петровича Розаліон-Сокальського і власне щоденник воєначальника у двох частинах. Ці записи – унікальний історичний документ – зберегли онуки генерала Юрій і Володимир Андронікови, які випадково знайшли його в речах своєї матері (доньки Розаліон-Сокальського). Крім цього, більше 150-ти сторінок займають покажчики (іменні, військових частин і географічних назв), які уклали онуки генерала спільно із  Борисом Тристановим.

У щоденнику описуються події 1917 – 1917 рр., що відбувалися на території сучасних Волинської, Львівської та Тернопільської областей.

Учасники засідання Слов’янського клубу, затамувавши подих, слухали розповідь Бориста Тристанова про дворічну роботу над книгою, а потім жваво переглядали видання, обмінювались враженнями.