Кіно в музеї: “МАЛЕВИЧ”

171
Казимир Малевич є одним з десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років уперед.
24 серпня, у День Незалежності, о 17.30, у великій виставковій залі музею за участі спеціальних гостей відбудеться показ документального повнометражного фільму «Малевич. Народжений в Україні». 
Захід відбудеться за підтримки Управління культури Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради, FRESH PRODUCTION GROUP та ГО «Моя провінція».
ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ
У кіномистецькій дискусії візьмуть участь Ольга Курчакова – директор музею, мистецтвознавець, член НСХУ, заслужений працівник культури України, Ярослав Підгора-Гвяздовський – журналіст, кінокритик, нині захисник (старший лейтенант, 112 бригада, ЗСУ), Яніна Алеєва – голова ГО «Моя провінція», дослідниця, менеджерка культурних проєктів. Модератор – Ольга Ружицька (ГО «Моя провінція»).
28-го лютого 2019 року стрічка «Малевич. Народжений в Україні», створена до 140-річчя з дня народження художника, вийшла в обмежений прокат, але в квітні того ж року у Полтаві відбувся ексклюзивний показ. Документальний фільм «Малевич. Народжений в Україні» – міжнародний проєкт, створений у співпраці України (компанія Fresh Production Group, продюсери – Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та Італії (компанія Pilgrim Film, продюсери – Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.
У 2023 році амстердамський Стеделек-музей визнав Казимира Малевича українським художником, якого раніше вважали російським митцем. У цьому музеї зібрана найбільша колекція робіт художника поза межами колишнього СРСР. У Стеделеку тепер говорять про Малевича, як про художника, який народився в Україні у родині польського походження. Ці дані вже змінили в текстах на стінах і на сторінках вебсайту.
Зйомки відбувались в Україні, Польщі, Білорусі, США і рф. У фільмі використані матеріали багатьох архівів і музеїв – як українських, так й іноземних. Під час зйомок відбулося кілька відкриттів – було точно встановлене місце його народження в Києві і реконструйовано супрематичний фільм, який мріяв зняти Казимир Малевич.
Глядачі зможуть подискутувати про фільм, побачити відтворений етап життя художника, коли Малевич жив на межі Полтавської і Харківської областей, джерело його натхнення, і вгадати, яка з картин його вчителя, що з’являється у фільмі, зберігається у Полтавському художньому музеї.
Автори найцікавішого питання після перегляду і активні фолловери отримають призи. Умови на сторінках ГО “Моя провінція” та Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка у Facebook. Приходьте на показ – переможців нагородимо після перегляду!