Сімейна неділя у музеї: цікаво, весело і креативно

140
Продовжуючи традиції  родинних вихідних, 10 березня музей запросив полтавців на чергову «Сімейну неділю». На одинадцяту зібралось  понад 40 охочих – мами і тата, бабусі та дідусі з малюками різного віку.
Спочатку відвідувачі отримали ігрові путівники із завданнями для самостійного дослідження експозиції і мали пройти квест. Це була пізнавальна гра з елементами детектива: і дорослі, і малеча захоплено “збирали букет” –  вивчали тематичні локації, зосереджено відшукуючи  квіти на полотнах західноєвропейських, російських і українських митців.

За умовами квесту, знайшовши останню квітку, треба було зупинитись біля картини, на якій її зображено. Це була робота фламандського живописця Гаспара Петера Вербрюгена Молодшого (1664-1730), якого можна було б назвати Моцартом квіткового натюрморту, “Флора”.

Науковий співробітник музею Вікторія Гуржій у захоплюючій формі розповіла учасникам дорослим і дітям про художника, який вже у 13 років став живописцем, його дідуся-садівника, про квітковий світ та кольори.
По завершенню квесту у зимовому саду на задоволених і майже не втомлених пошуками дорослих і дітлахів чекав майстер-клас із ліногравюри.  Музейники-організатори – художники-педагоги  Марина Герасименко, Вікторія Гуржій, науковий співробітник Марина Салюк запросили учасників спробувати себе у цій техніці. Присутні дізнались, що ліногравюра – це техніка високого способу друку. Малюнок вирізається на спеціальному лінолеумі і за допомогою поліграфічної фарби віддруковується на папір чи інший матеріал.

Художники-початківці бурхливо зустріли інформацію про основну перевагу ліногравюри над іншими техніками – можливість тиражування зображення за  принципом “штампу”. Дітлахам було запропоновано скористатись дещо спрощеною технікою: зафарбувати гуашшю заготовки з герметика і зробити відтиск на папері.
До уваги малюків до 5 років  були  тематичні пазли, книжки, папір і кольорові олівці. Прихильно налаштовані науковці у доступній формі  відкривали найменшим  світ мистецтва.
На думку дорослих учасників «Сімейної неділі», проект надзвичайно цікавий і корисний, бо не лише перетворює похід до музею на веселу й пізнавальну пригоду, а й сприяє розкриттю творчого потенціалу дитини,  несе радість, захоплює та об’єднує  усіх членів родини.
Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, який у квітні цього року відзначатиме своє 100-річчя,  став по-справжньому прихильним і дружнім до дітей, родин і молоді. Колектив науковців-однодумців переконливо доводить, що музей – це цікаво й круто, а час проведений із  сім’єю разом – неоцінений внесок у  відносини батьків із дитиною, який має стати ритуалом, сімейною традицією.
Марина Попкова