“Полтавський вернісаж”: з любов’ю до рідного міста

188

Виставка «Полтавський вернісаж» присвячена Дню Полтави. Масштабна, насичена, розмаїта, вона експонує твори художників міста та області, створені, головним чином, останніми роками, тим самим презентуючи сучасний стан мистецтва Полтавського краю.
Виставка орієнтована на найширше представлення усіх видів української образотворчості, без будь-яких стильових чи тематичних обмежень. Вона містить твори знаних майстрів і молодих авторів, які працюють в найрізноманітніших напрямах та видах мистецтва. Об’єднані в одному виставковому просторі малярські та графічні твори, скульптура й кераміка, гобелен і металопластика яскраво демонструють багату палітру мистецького життя Полтавщини.
Одним із найважливіших акцентів виставки є посвята її рідній землі. Любов до Батьківщини, захоплення мальовничою красою її природи, благородними людьми у високому ступеню притаманна чи не кожному представленому твору, незалежно від авторських засобів самовираження.
Всього на виставці понад 170 робіт, створених 75 авторами. Організатором виставкового проекту є Полтавська обласна організація Національної спілки художників України. Втілення його в життя, підтримка та участь в ньому настільки значної художньої аудиторії свідчить про актуальність і важливість події, як для творчих особистостей, які потребують широких презентацій, так і для глядача, що прагне до прекрасного. Виставка ще раз підтверджує тезис Голови Полтавської обласної огранізації НСХУ Юрія Самойленка про те, що «Спілка є відкритою для творчих людей, не є заангажованою, вона працює, щоб мистецтво розвивалося..».
«Полтавський вернісаж» – це виставка, що носить традиційний характер. Щорічно полтавські митці своєю творчістю натхненно й емоційно засвідчуюють любов до рідного міста, присвячуючи йому власні здобутки. Тому виставка 2017 року вже є окремою сторінкою життя Полтави, становить частку її історії.