Світ очима староавдіївських малят

95

21 листопада у залі дитячої творчості імені Саші Путрі відкрито виставку “Світ очима староавдіівських малят”.
В експозиції – 60 малюнків дітей 3-5 років зі Старої Авдіївки, вихованців дитячого садку “Чебурашка”.  Маленькі художники народилися вже після початку війни на Сході України, зростають під звуки обстрілів та реву військової техніки. Найохочіше діти зображували казкових героїв: чебурашок, зайців, вовків. Хоча на малюнках є і військова техніка…
Мистецький проект зініційований ГО “Команда небайдужих”, яка опікуються староавдіївським дитячим садком “Чебурашка” з 2016 року. Цей заклад привернув увагу волонтерів «Команди небайдужих» тим, що він розташований у Старій Авдіївці неподалік славнозвісної «промзони».  Цей садочок не закрили лише тому, що багато жителів старої частини міста не змогли виїхати з прифронтової зони і залишилися жити у своїх домівках, а у більшості родин району проживає багато дітей.
Готуватися до виставки почали з 1 червня 2018 року, коли до малюків завітав колектив Полтавського академічного театру ім.М.Гоголя з виставою «Всі миші люблять сир» (театр привіз не лише виставу, але й допомогу, ігрові матеріали, усе необхідне для створення малюнків (всю цю допомогу збирали за сприяння компанії «Юліс», громади церкви «Креста Господнього», колективу театру, батьки і діти дитячої студії телебачення «Разом» Полтавської єпархії УПЦ КП та інших небайдужих людей)), саме тоді до Полтави були привезені перші малюнки авдіївських малюків.
Влітку вихованців «Чебурашки» завітали полтавські художники:  Юрій Бернадський, керівник арт-студії “Художник” та Алла Тимошенко, зав.відділом науково-масової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка, які впродовж 2 днів провели із дітьми незабутні майстер-класи. Також художники-педагоги разом з волонтерами і керівником карнавал-студії Наталією Педченко  розфарбували фрагмент фасаду садочка розміром 10,5 на 3,5 метри. Роботи із міркувань безпеки виконувались переважно вночі.
Виставка триватиме до 21 грудня.