Краща книга Полтавщини

172

7 листопада  у Полтавській універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулась урочиста церемонія нагородження переможців обласного щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини».
У заході взяли участь представники видавництв, видавничих  організацій, автори книг, науковці, бібліотекарі, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради.
Цьогоріч обирали фаворитів серед таких номінацій: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краща університетська книга», «Краща поетична збірка» та «Краще прозаїчне видання». Знайшли місце і номінації «Краще видання для дітей та юнацтва», «Культура і мистецтво». А ще – «Краще іміджеве видання».
Загалом на конкурс надійшло 52 видання, серед яких було обрано 8 переможців  у різних номінаціях.
Гран-прі (вручається унікальному, фундаментальному виданню універсальної тематики, яке стало подією у вітчизняному книговиданні) за книгу «Портретний живопис XVIII–ХХ століття. Каталог виставки» (упорядники О. М. Курчакова, С.І. Бочарова) отримали колектив Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка та видавець С.В. Говоров.  Директорка музею, заслужений працівник культури України, Ольга Курчакова розповіла, що ця праця точно не буде останньою, яку створила команда музею: «Я дуже вдячна журі, що так високо оцінили видання нашого музею. Ми справді пишаємось цієї книгою, адже музей цьогоріч відзначив 100-річний ювілей. Це як подарунок до ювілею. Думаю, що ми продовжимо нашу видавничу діяльність. Це не останнє наше видання, але скажу чесно, це найкраща книга з того, що створив наш колектив».