Урочистості з нагоди Дня архітектури України

45

30 червня з нагоди відзначення Дня архітектури у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулись урочистості. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та  архітектури…» згідно з Указом Президента України «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року № 456/95 і відтоді щорічно, 1 липня, в Україні вшановують архітекторів, проектантів, містобудівників.

У святковому заході взяли участь як корифеї архітектурної справи, і молоді фахівці.
Директор музею Ольга Курчакова
Директор музею Ольга Курчакова
Директор музею Ольга Курчакова зазначила, що професія архітектора є однією з найскладніших, найзатребуваніших, наважливіших в історії людства, оскільки архітектура є «кам’яним літописом світу», в якому втілилися провідні
ідеї минулого і сучасності, колективний геній народів, їх слава і гордість. Людство знає п’ять мистецьких стилі, і їх створили саме архтектори.
Міський голова Олександр Мамай
Міський голова Олександр Мамай
Архітекторів зі святом привітав та подякував за багаторічну сумлінну працю на благо Полтави міський голова Олександр Мамай: “Ваша професія здатна втілювати мрії, змінювати реальність, формувати обличчя міст та цілих країн. Від архітекторів, містобудівників багато в чому залежить, яким місто побачать туристи, та на скільки комфортним воно буде для самих мешканців. Завдяки вам, шановні полтавські архітектори, формується сучасний міський простір. У Полтаві триває будівництво та реконструкція офісних центрів, закладів обслуговування, проектуються цілі житлові квартали, парки та сквери, зони відпочинку та спортивні об’єкти. Кажуть, місто живе, якщо в ньому працюють будівельні крани. У Полтаві, на відміну від інших регіонів будівельні майданчики, нові об’єкти можна побачити в різних районах міста.Спасибі вам за працю! Хай усі ваші творчі здобутки радують не одне покоління полтавців та роблять наше місто кращим! Вітаю!”

Міський голова Олександр Мамай нагородив грамотами й подяками найкращих представників галузі за багаторічну сумлінну працю в галузі архітектури, вагомий особистий внесок в її розвиток, високий професіоналізм та з нагоди відзначення професійного свята.