Виставка учасників проєкту “Тихе мистецтво”

200
з 16 по 20 жовтня експонуватиметься виставка учасників проєкту “Тихе мистецтво”.
Проект «Тихе мистецтво» розроблений і впроваджений викладачами кафедри
образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЛНУ імені Тараса Шевченка за підтримки Українського культурного фонду і  спрямований на роботу з людьми з вадами слуху. У цьому проекті брали участь школярі з вадами слуху. Викладачі кафедри провели лекції з основ композиції та кольорознавства, майстер-класи з живопису акрилом, аквареллю та малярства на склі.
Під час спілкування з адміністрацією «Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи інтернату І-ІІІ ступенів для глухих дітей» та представниками Українського товариства глухих з’ясувалося, що у деяких учнів (випускників школи та членів даної спільноти) є запит на заняття творчістю та здобуття художніх професій. Тому метою проекту є і збільшення попиту на отримання освіти в мистецькій сфері та залучення осіб з вадами слуху до мистецтва та їх поступова інтеграція у культурно-соціальне життя міста.
Унікальність ситуації полягає в тому, що у Полтаві немає вищого навчального закладу, де вбачають у підлітках з вадами слуху майбутню цільову аудиторію для вступу у ВНЗ і організатори проєкту мріють це змінити. Команда проєкту вже має досвід у роботі зі студентами з вадами слуху. Ознайомивши дітей з живописними техніками, викладачі кафедри спрямовують їх на подальшу мистецьку освіту. Також, вони, в подальшому, можуть стати сучасними художниками та інтегруватися у суспільство через мистецтво, беручи участь у художніх виставках та конкурсах, або створюючи власні мистецькі проекти.
За плечима викладачів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЛНУ імені Тараса Шевченка досвід організації та проведення проєктів для внутрішньо-переміщених осіб та учасників АТО: 2017 рік – проект «Пленер «Краєвиди «Полтави» спільно з ГО «КримSOS», у якомуі взяло участь близько 50 осіб; 2019 рік – проект “Майстерня графіки” за сприяння ГО “Культурний
діалог” у партнерстві з Полтавською державною аграрною академією за фінансової підтримки програми “Активні громадяни” Британської Ради в Україні, у якому взяло участь близько 30 осіб.
Чимало учасників проектів зацікавилися можливостями отримати художню освіту.