Вітаємо Наталію Свиридюк з ювілеєм!

7

Щиро вітаємо Наталію Свиридюк з ювілеєм!

Наталія Свиридюк – відома далеко за межами України майстриня народної ляльки-мотанки – цього споконвічного оберегу – символу життя українців, улюбленої іграшки дитинства наших прабабусь та прадідусів.

Поштовхом до захоплення народною лялькою Наталі Свиридюк стала книга О.С.Найдена «Українська народна лялька». Лише поглянувши на обкладинку, де була зображена вузлова лялька, пані Наталя згадала ляльку, яку їй ще в дитинстві робила бабуся. І вже у 2004 році захоплення вузловою лялькою перетворилося на головну справу життя.

Відтоді Наталя Свиридюк спрямовує свої зусилля на створення науково достовірних та естетично досконалих традиційних ляльок, виконаних в народних традиціях. Деякі ляльки робить  з лікарськими травами та з пшеничкою. Також майстриня працює над створенням ляльок, фарбованих рослинними барвниками за старовинною технологією.

Наталія Свиридюк провела велику кількість майстер-класів по створенню вузлової ляльки для вихователів, педагогів, бібліотекарів, учнів, студентів, іноземців-гостей Полтави та відвідувачів Музею українського народного декоративного мистецтва у Києві, музеїв Полтави.

Зичимо шановній іменинниці міцного здоров’я, всеосяжної любові, невичерпного натхнення й наснаги в реалізації творчих планів!