Вітаємо Миколу Васильовича Підгорного!

15

Щиро вітаємо з Днем народження Миколу Васильовича Підгорного!

Зичимо шановному іменинникові міцного здоров’я, натхнення й наснаги, реалізації творчих задумів! Нехай зігріває Вас любов рідних, друзів, колег по цеху, численних поціновувачів Вашого таланту!

Микола Васильович Підгорний народився 16 березня 1944 р. у м. Балашове Саратовської області (СРСР, нині – Росія). Вже в квітні того ж року сім’я переїхала до Полтави. Інтерес до живопису зародився ще в ранньому віці. В кінці 1940-х брат подарував маленькому Миколі 4 олівця. У ті післявоєнні роки — це був дуже дорогий подарунок, який і запалив інтерес до мистецтва.

З 1960 по 1965 рр. навчався в Дніпропетровському художньому училищі у видатного майстра образотворчого мистецтва М.І. Родзина.

Працює над сюжетами з філософським наповненням. В мальовничих композиціях виявляє особисту інтерпретацію навколишнього світу, і історичного руху суспільства, природи і людини, розкриває душевну суть особистості, її психологію.

Виконав галерею портретів видатних діячів минулого і теперішнього часу, в яких проявляється чітке аналітичне побудова композиції, своєрідне трактування образу через продуману постановку моделей, їх жестів, характерної міміки обличчя. Роботи зберігаються в музеях Полтави та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

З 1983 року член Національної спілки художників України, з 1993 року – заслужений художник України.