Вітання Павлові Мотієнку!

14


Щиро вітаємо із 45-річчям Павла Мотієнка!

Він народився 15 лютого 1972 року в Харкові. Навчався в полтавській художній школі. У 1992 році закінчив Московське художньо-промислове училище ім. М.І. Калініна, у 1998 – Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Короленка.  З любов’ю та вдячністю майстер згадує своїх вчителів: першу – Віру Петрівну Ніконову, яка прищепила любов до малювання, а також Тетяну Кусайло, Сергія Гнойового, Сергія Роя, Валерія Мозока. Ще в юнацькі роки художник захопився творчістю Каміля Піссарро, Клода Моне, Івана Шишкіна, Архипа Куїнджи, Ісаака Левітана.

Павло Мотієнко є учасником обласних і республіканських виставок. Його Твори зберігаються у приватних збірках в Україні, Росії, Бельгії, Німеччині, Франції, США, Ізраїлі.

Художник майстерно володіє техніками олійного та акрилового живопису, однак надає перевагу техніці пастелі. Пастель є самостійним різновидом живопису, особливості якої полягають у її непрозорості, бархатистій фактурі, м’якості і ніжності тонів. Фарби-крейди, як і живописні роботи, виконані ними, одержали свою назву від італійського слова «pastello». Для П. Мотієнка техніка пастелі стала можливістю не лише відобразити красу навколишнього світу, але й передати глядачу особливий емоційний стан, характерний для кожного сюжету, який зупинив погляд й залишив у душі яскравий слід. Митець досконало опанував своєрідні художньо–технічні прийоми пастелі. Це дозволяє йому дивним чином змішувати кольори, накладати їх один на інший. Саме багатство кольорових прошарків, що просвічуються наскрізь, і створюють ту своєрідну бархатистість та глибину, якою приваблють роботи Павла Мотієнка.

Художника відрізняє віртуозність у передачі матеріальних предметів, їх конструкції, об’єму в натюрмортах. Кольорове багатство його пейзажів передає складні стани природи, найтонші відтінки настрою. Роботи майстра дарують тепло, світло та спокій, відчуття польоту, смак до життя, наснагу.

Зичимо імениннику міцного здоров’я, миру й добробуту, невичерпного натхнення й наснаги, цікавих творчих задумів та їх реалізації!