Кожен у світі неповторний: виставка молодих вірменських художників

84

6 червня у малій виставковій залі (прес-центрі) музею відкрито виставку молодих вірменських художників.

«Мій біль – твій біль». Цей найдавніший духовний принцип – одна з основ культури вірменського народу, який століттями живе пліч-о-пліч  з українцями.
Вірмени – миролюбний, гордий і високопоетічний народ, який шанує свої традиції. Для багатьох представників цієї кавказької нації Україна стала другою батьківщиною. Перш за все, говорячи про вірмен в Україні, згадують безсмертного кінорежисера Сергія Параджанова, художника Івана Айвазовського, нашого сучасника режисера Романа Балаяна, оперну співачку Сусанну Чахоян. З новітньої історії – активіста Майдану і Героя України Сергія Нігояна, одного з перших полеглих під час Революції гідності.
Важливим фактором суспільно-політичних і культурних процесів в регіонах України є національно-культурні об’єднання – громадські організації, що створюються етнічними групами і націлені на збереження і розвиток їх мови, культури, національної ідентичності. Поміж них Союз вірмен України, який визнано найефективнішою діаспорою 2017 року. У Полтавській області з її етнічним і конфесійним різноманіттям зареєстровано 13 національно-культурних організацій, серед яких і громадська організація «Урарту-ванк».
До її складу  входять Культурний центр (недільна школа, танцювальний ансамбль «Урарту», спортивна школа), Жіночий комітет, молодіжна організація.Полтавська вірменська недільна школа має свою невелику бібліотеку, яка складається з книг  вірменською мовою. Уроки, як, до речі, і усі заходи, ведуться вірменською мовою з перекладом на російську, українську.
Щорічно Громадською  організацією «УРАРТУ» проводяться заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Геноциду вірменського народу. У Павленківському парку встановлений пам’ятний  хачкар у пам’ять жертв Геноциду вірменського народу, біля якого щорічно збираються вірмени-співвітчизники, щоб вшанувати пам’ять тих, кого забрала жестока смерть.
Громадська організація «УРАРТУ-ванк» відзначає національні свята, зокрема, святкує Великдень, під час якого усі відвідують церкву, а пізніше збираються разом, щоб продовжити святкування. Щороку Громадська організація “УРАРТУ” святкує Трндез, під час кого розводять вогнище і пригають крізь нього. Щороку вірменами Полтавщини відзначаються такі свята як День матері, День Святого Саркіса, День незалежності Вірменії і Новий рік. При проведенні таких заходів усі мають змогу поспілкуватися рідною мовою, гарно провести час, а головне – зберегти свої традиції. Діти членів Громадської організації «УРАРТУ-ванк» відвідують дитячі табори, де мають можливість спілкуватися рідною мовою.
“Урарту-ванк” тісно співпрацює з органами місцевої влади. Свідченням цього є проведення  Спілкою Вірмен України та міською радою спільних заходів. Молодіжна організація, яка діє при Громадській організації «УРАРТУ-ванк» тісно співпрацює з молодіжним активом Полтавщини, зокрема студентськими радами вузів, тощо.
Полтавська вірменська громада вносить вагомий внесок у справу розвитку  та зміцнення гуманітарних зв’язків між братніми народами, збереженню культури і традицій свого народу в умовах проживання далеко від рідної землі. Незабутніми подіями у житті Полтави стали акції, організовані і проведені громадською організацією «Урарту-ванк». Серед культурно-мистецьких заходів хочу згадати презентацію книги Венери Ріттер (Гаспарян) «Сімейні цінності і традиції. Їх вплив на життя кожного з нас»,  виставку живопису Кристини Заграбян, які, до речі, відбувались у малій виставковій залі (прес-центрі) Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, де і цього разу  зібрались члени ГО “УРАРТУ-ванк”.
На виставці молодих вірменських художників свої картини (усього 30) презентували: Туманян Іда, Арушанян Гаяне, Рой Сергій, Рой Елізавета, Сакулова Ані, Карапетян Арам та майстриня Далакян Нелі, яка продемонструвала «хачкари» ручної роботи. Експозиція продовжує серію заходів, присвячених історико-культурній взаємодії та міжнаціональним комунікаціям у мистецтві. Її головна мета  – показати, які теми і тенденції простежуються у творчості молодих вірменських художників. Присутніх на відкритті виставки були вражені талантом і розмаїттям жанрів у творчості вірменських митців.