Пам’ять народного художника України Володимира Колєснікова буде увічнено!

13

Щиро дякуємо усім, хто долучився коштами до увічнення пам’яті народного художника України Володимира Григоровича Колєснікова (1951-2014)! Кошти у сумі 50 тисяч грн. зібрано!

Під час проведення виставки пам’яті народного художника України Володимира Колєснікова було оголошено про збір коштів на виготовлення і встановлення меморіальної дошки видатному полтавцю.

Ідея увічнення пам’яті Володимира Колєснікова шляхом встановлення меморіальної дошки виникла серед жителів Полтави. Першими звернулися до Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка з листом мешканці будинку, в якому художник проживав. Ідею полтавців, звичайно, ми підтримали, оскільки і в музеї вона давно вже визріла і була підтримана національною спілкою художників України.

Творчий спадок художника вражає своїми маштабами реалізованих задумів та високою майстрерністю. Володимир Колесніков зробив великий внесок у розбудову художнього життя Полтави. За його ініціативи у нашому місті була відкрита галерея “Парсуна”, також його активна діяльність привела до спорудження Галереї мистецтв. Монументальними розписами художника прикрашені будівлі аеропорту Полтава, автовокзалу та Української медичної стоматологічної академії. Володимир  Колесніков подарував музею 13 своїх картин із серії “Рух у просторі почуттів”.

Володимир Колесніков ніколи не розлучався з Полтавою, сюди він повертався звону і знову, мабуть, за натхненням, за таким особливим відчуттям яким він проніс із своєї юності, молодості через усе своє життя.

Ескіз меморіальної дошки створив син художника. Скульптори, кияни, друзі, взяли на себе зобов’язання виготовити та встановити дошку за половину вартості. Оголошена вартість проекту становить 50 тисяч гривень.